Obecní zastupitelé, kteří veřejnou zabíjačku uspořádali, se na ni chystali několik dní předem. „Už ve čtvrtek jsme porazili tři pašíky a připravili jelita, jitrnice, klobásky, tlačenku a prejt. Polévku jsme lidem rozdávali zdarma, ostatní výrobky byly za symbolické ceny,“ řekl starosta Petr Hanuška (nez.), který se tentokrát ujal smažení téměř dvou stovek marinovaných vepřovýchřízků.

Čtvrtého pašíka si mohli návštěvníci hanácké zabíjačky vsobotu kolem desáté hodiny dopoledne prohlédnout ještě živého. Opár minut později mu však týnečtí řezníci Ladislav Stejskal a Zdeněk Navrátil jeho trápení vkleci ukončili. Několika stovkám návštěvníků se během čištění a porcování prasete dostalo odborného výkladu.

Celému dění přihlíželi také manželé Navrátilovi, kteří do Týnce přijeli zOlomouce. „Ochutnali jsme polévku a čerstvý řízek. Klobásky, jitrničky a kousek tlačenky si odvezeme domů. Zdejší řezníci zabíjačku předvádějí přesně tak, jak si to pamatujeme zdětství. Do Týnce jezdíme často, zdejší akce bývají opravdu lidové, dodržují tady tradice jako už málokde,“ pochvalovali si senioři.