„Otevíráme o půl roku dřív, protože nebyly žádné komplikace. Jednu stavbu jsme odstranili a na zelené louce stavěli druhou. Je to lepší, než když se rekonstruuje, nemá vás v podstatě co zaskočit. Teď jsme přijali dva správce na poloviční úvazek, od úterka bude běžný režim, večer tam už jsou nahlášeni sportovci z řad občanů,“ řekl starosta Velkého Týnce Petr Hanuška.

Hala je z větší části obsazená sportovci z místních oddílů od volejbalistů či třeba fotbalistů přes moderní gymnastky. „Čtvrtinu jsme si šetřili pro veřejnost a lidé se už sami hlásí. Pevně věřím, že hala bude ze sedmi dnů využitá na takových pětadevadesát procent,“ pokračoval starosta.

Kromě veřejnosti bude hala sloužit i školákům přilehlé základní školy.

„Že máme novou tělocvičnu, je úplně skvělé. Navíc stojí na místě bývalé tělocvičny. Naši žáci si v ní zasportují možná ještě do Vánoc, po Novém roce, ale už určitě,“ řekl Tomáš Jurka, ředitel velkotýnecké Základní školy Milady Petřkové.

Nové sportoviště má rozměry jako na profesionální basketbal, hrát tam bude možné také tenis, volejbal, floorbal i badminton. Doposud v obci podobné zařízení chybělo.

„Měli jsme tělocvičnu z 50. let, která byla malá a nedalo se tam skoro nic hrát, maximálně vybíjená. Máme i sokolovnu, ale ta je ve velmi špatném stavu a díky soukromé iniciativě jedné firmy by se měla přestavovat na squash a bowlingové centrum,“ uvedl Hanuška.

Na tělocvičnu navazuje venkovní sportovní areál, který již v současnosti funguje a je vybavený novým atletickým oválem či umělou plochu na házenou a volejbal.

„V příštím roce tam ale ještě chceme dodělat dva tenisové kurty. Myslím si, že Týnečtí budou mít kompletní sportovní nabídku,“ podotkl starosta.

Náklady na sportovní novostavbu se vyšplhaly na dvacet milionů korun. Obec získala z Regionálního operačního programu Střední Morava dotaci ve výši sedmnáct milionů korun, zbytek zaplatila obec sama ze svého rozpočtu.

Dalších šest a půl milionů bude stát sociální zázemí, šatny a sprchy. „O tyto peníze žádáme ministerstvo financí,“ doplnil starosta.