"Vůbec jsem s něčím podobným nepočítal. Měl jsem políčeno na dravce na přívlač. Že by spolknul návnadu tolstolobik, to bych nikdy nikomu neuvěřil," uvedl rybář Pavel Müller, k doposud své největší chycené rybě.

Tolstolobik se chytí zcela výjimečně

"Jedná se o rybu, která žere plankton. Nedovedu si vysvětlit, jakým způsobem gumovou návnadu spolknul," usmíval se rybář, jenž chytá ryby od svých pěti let.
"Rybařina je moje životní vášeň. Prakticky každou volnou chvíli trávím u vody. Nejraději chytám sumce," prozradil Müller.

Ryba bojovala více než půl hodiny

"Nikdy jsem tak bojovnou rybu netahal. Kdyby s vytažením nepomohl kamarád Lukáš Kuttler, tak bych ji ven z vody nedostal. Navíc jsme měli i malé podběráky, takový obr by se tam vůbec nevlezl," popsal dále úspěšný lovec.

Zamilovaný pár z Hané vyrazil o víkendu na jih Moravy a ulovil obřího sumce. Foto: Josef Bič, se svolením
VIDEO: Zamilovaný pár z Hané vytáhl z pálavských hlubin sumčí monstrum

Na záběr se přišli podívat i místní rybáři. "Pomáhali a radili nám zkušení místní chlapi. Musím jim poděkovat, speciálně Bedřichu Hajnému a předsedovi bystřických rybářů Jiřímu Wagnerovi," doplňuje šestatřicetiletý šťastný chlapík.

Unikátní ryba půjde do udírny

"Původně jsem ji chtěl pustit. Bohužel se návnada dostala do žaber a ryba by nepřežila. Já osobně jsem dost vybíravý, kapr už mi moc nechutná. Nejraději mám candáta, ale jsem zvědavý, jak bude chutnat takhle velký vyuzený tolstolobik," uzavírá Pavel Müller.

Michal Staněk z Olomouce ulovil v neděli 26. září 2021 večer na Poděbradech kapitálního sumce.
Rekordní obr na Poděbradech! Rybář chytil sumce dlouhého 251 cm

Přehrada Velká Bystřice leží v katastru obce Velká Bystřice na Olomoucku. Je napájena Lošovským potokem a rybářům slouží jako mimopstruhový revír. Okolo nádrže vede hojně využívaná turistická stezka na Svatý Kopeček.

Tolstolobik, ulovený v pátek 29. prosince 2023 o váze 42,72 kilogramu a délce 133 centimetrů patří k největším chyceným v České republice.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý