„Jsme rádi, dlouho jsme o nové hřiště usilovali,“ řekl Zbyněk Hanzl, předseda Fotbalového klubu Šternberk.

Podotkl, že klub má už několik let sedm družstev, od benjamínků, přes starší, mladší žáky a dorostence, muže a nově máme v divizi i děvčata.

„Na jednom trávníku nemáte šanci se připravovat tak, aby neutrpěl. Omezovaly se tréninky a po několika víkendových zápasech hřiště nebylo v dobrém stavu. Proto jsme usilovali o novou plochu, ideálně s možností celoročního trénování a umělým osvětlením,“ vysvětlil Hanzl.

S pracemi se v areálu fotbalového stadionu začalo 19. srpna, s pokládkou umělého povrchu se počítá v říjnu.

„Nová sportovní plocha vzniká na místě stávajícího škvárového hřiště, kolem plochy bude na šesti stožárech vysokých čtrnáct metrů osazeno osvětlení, které umožní využití hřiště i ve večerních hodinách,“ informovala mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Součástí projektu jsou také úpravy zázemí pro sportovce pod stávajícími tribunami, které jsou již kapacitně i funkčně nevyhovující.

„Kompletně se opraví sprchy a toalety pro sportovce i veřejnost, vybuduje se i bezbariérový přístupu do zázemí sportovců a veřejnosti, chybět nebude ani u vchodu od hlavního hřiště,“ popsala další práce mluvčí.

Celkové náklady na rekonstrukci areálu fotbalového stadionu jsou 13 693 729 korun. Fotbalový klub Šternberk získal na rekonstrukci stadionu dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 10 581 941 korun, Město Šternberk by mělo poskytnout spoluúčast na financování projektu ve výši 3 071 400 korun, ostatní náklady ve výši 40 388 korun uhradí z vlastních zdrojů Fotbalový klub Šternberk.