Za nápadem na takzvaný workout park stojí dva mladíci.

„Je to pěkná alternativa k posilovně, kdy se cvičí venku. Řekli jsme si, že zkusíme, jestli by se něco nedalo vybudovat u nás a město nám vyšlo úžasným způsobem vstříc. Je to rok od vzniku myšlenky a hřiště stojí," řekl spoluautor projektu Petr Peřina.

Radnice tak loni vytipovala místo, kde by cvičiště mohlo být a letos na něj v rozpočtu města našla peníze.

„Zatím máme jen kladné ohlasy," sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká a poznamenala, že cílem projektu je nabídnout především mladým lidem lepší a zdravější alternativu trávení volného času, zlepšení fyzické kondice a zdatnosti.

Workout park je aktivita celosvětově známá, jako street workout.

„Jedná se o cvičení výhradně ve venkovním prostředí pomocí různých cviků podporujících kalisteniku, tedy cvičení s vlastní tělesnou vahou," popsala mluvčí.

„Tento druh cvičení vychází ze starého Řecka. Je to dynamické a zajímavé cvičení, které rozvíjí celou postavu," doplnil ještě Petr Peřina.

Zdarma a na čerstvém vzduchu

Venkovní posilovna, která se oficiálně otevře v sobotu 19. července v 15 hodin odpoledne a je zdarma, přístupná široké veřejnosti. Náklady na její stavbu byly hrazeny z rozpočtu města, celkem šlo o sto sedmdesát tisíc korun.

„Myslím si, že to není až tak drahé řešení. Cvičit může kdokoli, věkově to není nijak omezené. Spousta lidí říká, že by i sportovala, ale nechce se jim do klasické posilovny. Tohle je v parku, který je krásný, můžete si i zaběhat, jste venku a nic vás to nestojí. Je to prima," doplnil Petr Peřina.

První fitness hřiště se však ve městě otevřelo už loni na podzim a veřejnost si ho oblíbila.

„Dopoledne jej využívají školy, chodily tam i místo hodin tělocviku nebo školní družiny, odpoledne tam cvičí zejména mládež. Osvědčilo se nám to, je to levná alternativa sportování, kdy se nemusí nikam do posilovny," doplnila Irena Černocká.