„Jedenáctý ročník startuje tentokráte premiérově pod hlavičkou nového spolupořadatele – Městských kulturních zařízení Šternberk. Duch i tradice předchozích ročníků však zůstanou i nadále zachovány,“ zvala mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Lidé se mohou těšit na regionální pěstitele a chovatele s nabídkou domácích produktů, jako jsou medy, mošty, vína, marmelády, sirupy. Ve stáncích najdou návštěvníci oblíbený sortiment tradičních frgálů a koláčů, kváskového pečiva a pekařských výrobků ve stylu low carb, paleo a dia.

„Na trhy přijedou také pěstitelé bylinek, nejrůznějších letniček, trvalek, zahradních stromků, chovatelé drůbeže, výrobci kozích a ovčích sýrů,“ lákala mluvčí.

Na Hlavní náměstí dorazí i výrobci přírodní kosmetiky, rukodělných produktů, jako je keramika, výrobky ze dřeva, či šité textilie. Návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení kapely Exstres.

„V souladu s platnými nařízeními bylo nutné zredukovat počet stánků, přesto doufáme, že lidé najdou na trzích své oblíbené zboží,“ dodala.

Venkovské trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011.