Vlastní světlou jedenáctku tam připravoval Petr Melichárek z Horky nad Moravou.

„Jedná se o české kvasnicové nefiltrované pivo, které vyhrálo na loňských chmelových dožínkách v Olomouci – Holici první místo. Pro rodinu a přátele dělám i polotmavé pivo z pěti druhů sladu, to zase získalo třetí místo na mezinárodní soutěži na Slovensku. Mimoto si doma občas uvařím také tzv. märzen, což je německé polotmavé pivo," popsal vlastní sortiment Melichárek.

Zatím se živí jako strojař a pracuje ve výrobě ložisek. Už od listopadu loňského roku se však snaží vyřídit si všechna potřebná povolení, aby mohl svoje pivo také prodávat.

„Bydlíme na statku a rádi bychom tam zprovoznili letní zahrádku. Zatím si ale připadám spíše jako sběratel razítek, je to hodně náročné splnit všechny předpisy. Moc rád bych ještě do konce letošního roku otevřel minipivovar. Zatím ale nesmím prodat ani jediný půllitr vlastního piva," vysvětlil Melichárek důvody, proč ve skanzenu točil pěnivý mok od tří jiných pivovarů.

Pivo, které v sobotu v Příkazích uvařil ještě čeká devítidenní kvašení. Až pak je bude možné stočit do sudů a uložit do ležáckého sklepa, kde se teplota pohybuje od jednoho do tří stupňů Celsia.

„Počítám, že ho ochutnáme až koncem srpna," odhadl Melichárek. Uvařit vlastní pivo si podle něj může každý, kdo si pořídí základní vybavení. Ani se sháněním surovin už nejsou díky internetovým obchodům problémy.

Ovocné pivo? 

„Používám jen české slady a žatecký chmel, všechno nakupuji přes internet. Určitě budu časem vařit i různé speciály. Vím ale jistě, že do ovocných nepůjdu. Ovocné pivo je podle mě urážkou piva. Jinak ale nové druhy ochutnávám rád. Dnes už k pití piva přistupuji tak, že to není o množství ale hlavně o chuti," dodal budoucí majitel minipivovaru.

Do skanzenu přišla ochutnávat také Věra Dokoupilová z Křelova.

„Ráda zkouším nové chutě. Teď jsem si oblíbila limetkové pivo," poznamenala Dokoupilová. Další návštěvnice Martina Novotná z Olomouce ráda popíjí pivo s příchutí růžového grepu.

„Musí být ale opravdu hodně vychlazené, nejlepší je úplně ledové," poradila Novotná. (mak)