O vybudování areálu s houpačkami, prolézačkami a skluzavkou se zasloužilo Sdružení Šance při dětské klinice, kterému se podařilo s pomocí partnerů nashromáždit více než půl milionu korun.

Barevné hrací prvky zhotovené ze dřeva a plastu nahradily původní ze sedmdesátých let.

„Moc se nám hřiště líbí. Starší syn bohužel kvůli onemocnění nemůže ven, tak řekl bráškovi, ať si jde pohrát aspoň on. Hřiště se povedlo a příjemné je i napojení na cukrárnu, kde si mohou maminky posedět," hodnotila Radka Wernerová.

Dětské hřiště Šance začala firma budovat na konci dubna letošního roku. Koncepci vytvořili mladí architekti, kteří právě dokončují studia na vysoké škole.

„Chtěli jsme malým pacientům zpříjemnit čas, který musí v nemocnici strávit. Řada dětí, zejména pak těch hemato-onkologicky nemocných, přijíždí spolu s rodiči na kontrolu z velké dálky. Na výsledky testů pak čekají několik hodin a toto čekání si teď budou moci ukrátit právě na novém hřišti," uvedla předsedkyně Sdružení Šance Herta Mihálová.

Hřiště mohou využívat nejen děti v ambulantní péči, ale i malí pacienti, kteří jsou hospitalizováni na klinice, pokud to jejich zdravotní stav umožní.

Ročně je na olomoucké dětské klinice hospitalizováno více než 3,5 tisíce malých pacientů, v ambulancích je provedeno 33 500 vyšetření a ošetření.