Ti budou moci nově parkovat na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice, zatímco zaměstnanci FN Olomouc musejí využít především vyhrazená parkoviště.

Ke změně dojde také v systému placení za parkování.

Web o parkování
ve fakultní nemocnici

„Uvědomujeme si, že pro pacienty a návštěvníky není vždy jednoduché v areálu zaparkovat. A vzhledem k tomu, že neustále usilujeme o zkvalitňování našich služeb, chystáme opatření, která by jim měla usnadnit parkování v blízkosti jednotlivých klinik a oddělení. Zaměstnanci nemocnice totiž budou mít vyhrazená parkoviště tak, aby místa parkovací plochy v blízkosti klinik a oddělení byla k dispozici právě pro pacienty,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

Návštěvníci tak budou moci zaparkovat na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice. Informační tabule na vjezdech navíc budou informovat o aktuálně volném počtu parkovacích míst na centrálním parkovišti.

Nový plán parkování ve FNOL

Nový plán parkování ve Fakultní nemocnici Olomouc. Zdroj: FNOL

Platit se bude v automatech

Nový vjezdový systém přinese i důležitou změnu v systému platby parkovného.

„Parkovné už od řidičů nebude vybírat obsluha při výjezdu, zaplatit bude nutné v parkovacích automatech. Nemocnice si nejdříve nový systém od čtvrtého června vyzkouší, ostrý provoz zahájí na podzim,“ vysvětluje novinky tisková mluvčí nemocnice Veronika Jeřábková.

Automaty budou na centrálním parkovišti, za stánkem s občerstvením u budovy jídelny nebo u výjezdu na ulici I. P. Pavlova.

Parkovné zůstane stejné

Přestože dojde k zásadní změně vjezdového a parkovacího systému, cena parkovného ve fakultní nemocnici zůstane stejná.

Za vjezd do areálu a první půlhodinu řidiči zaplatí 5 korun, za další půlhodinu zase 5 korun a za každou další hodinu pak 10 korun.

„Parkování v naší nemocnici je tak stále je jedno z nejlevnějších v porovnání s nemocnicemi v celé České republice. Například za čtyři hodiny stání u nás pacienti zaplatí čtyřicet korun,“ zdůraznil Havlík.

Připravované změny se budou týkat všech, kteří do areálu vjíždějí svými auty, tedy návštěvníků, zaměstnanců, dodavatelů, ale také vozů integrovaného záchranného systému.

Z toho důvodu nemocnice spustila speciální webové stránky www.parkovani.fnol.cz, které obsahují všechny potřebné informace.