Pustila se do realizace projektu Nemocniční strava, který vznikl z podnětu známé specialistky na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákové a think-tanku Globopol.

Volit si pokrmy z více možností budou zatím pacienti vybraných klinik, jejichž zdravotní stav nevyžaduje speciální dietu.

„Cílem projektu je jednak nabídnout pacientům pestřejší a zdravější stravu s využitím produktů regionálních výrobců a s vyšším podílem čerstvé sezonní zeleniny a ovoce a také umožnit pacientům v nedietním režimu výběr ze tří pokrmů oproti současnému jednomu dennímu menu podávanému pro všechny pacienty bez možnosti volby,“ uvedl vedoucí projektu a ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

Odlehčeně, zdravě i bez masa

Výběr ze tří alternativ nabídne vždy jedno vegetariánské menu bez masa a dvě jídla vycházející z odborných doporučení pro racionální výživu.

„Jedno racionální menu bude respektovat striktněji zdravější výběr potravin s preferencí například celozrnných potravin, cereálií, ryb, luštěnin, zeleniny, ovoce a bez smažených pokrmů, zahušťování bílou moukou, uzenin a s omezením červených mas. Druhé racionální menu bude představovat spíše tradičnější českou kuchyni s lehčím ozdravěním receptur, aby byla uspokojena co nejširší populace pacientů v nemocnici,“ popisovala hlavní sestra FN Olomouc Andrea Drobiličová.

V první etapě projektu bude možnost nabídnuta pacientům hospitalizovaným na vybraných klinikách a odděleních, a to ještě letos.

„V dalších etapách počítá projekt i s možností nabídnout pacientům na výběr „nadstandardní“ menu s příplatkem a také v rámci podpory aktivní rekonvalescence se zřízením jídelny pro mobilní pacienty s bufetovou nabídkou pokrmů,“ informoval mluvčí nemocnice Adam Fritscher.