„Nové šesté oddělení ošetřovatelské péče vzniklo vyčleněním třetího patra, v budově chráněného bydlení. Je pro čtyřiadvacet klientů a je to oddělení s třísměnným, nepřetržitým provozem. Budou tam klienti, kteří jsou imobilní, ležící, maximálně jsou pohyblivý s nějakými pomůckami,“ vysvětlil ředitel domova pro seniory Jiří Floder.

Vstupy do jednotlivých pokojů se rozšířily, vytvořilo se ošetřovatelské zázemí, jako je ošetřovna pro sestry či kuchyňka.

„To co je na oddělení zajímavé je to, že klinet má samostatný pokoj pro sebe, standard je daleko výš, než na jiných pokojích,“ řekl Floder a podotkl, že lidé se budou do nových prostor stěhovat 1. července.

Nové oddělení přišlo zhruba na šest milionů korun, tři miliony spolkly stavební úpravy a ze zbývajících peněz se platily polohovací postele, ošetřovatelský mobiliář a další vybavení pokojů.

Nový pavilon pro osmdesát klientů

Protože však stávající kapacity domova pro seniory nestačí potřebám zájemců a nejbližší domovy seniorů jsou v Náměšti na Hané, Hrubé Vodě či například Července, zřizovatel Domova pro seniory, Olomoucký kraj, plánuje výstavbu nového pavilonu.

„Stavělo by se v našem areálu, na prostoru velkém asi šest hektarů,“ doplnil ředitel.

Nový pavilon by měl, podle informací Krajského úřadu Olomouckého kraje, sloužit zhruba osmdesátce klientů, náklady na jeho vybudování se pohybují okolo sto dvaceti milionů.

„Zpracovává se studie, která by měla být dokončená v červenci. Předpoklad vydání stavebního povolení je polovina příštího roku. Určitě je dobře, že se nový pavilon bude stavět, ale mělo by se dbát i na rozvoj terénních a ambulantních služeb,“ řekl z krajského odboru sociálních věcí Zbyněk Vočka.