„Trhy by se měly otevřít 26. listopadu. Počet stánků je stejný jako v loňském roce asi 127,“ uvedl z olomouckého magistrátu Josef Línek.

Nejen dospělí milovníci vánočního punče si však již tradičně přijdou o vánočních trzích na své. Děti stejně jako vloni mohou využít dvou atrakcí, v jednání je však i novinka.

„Pro děti bude připraven vláček a kolotoč. Teď jednáme se zoologickou zahradou o tom, jakým způsobem by tam mohla umístit manéž se zvířátky. Nemáme však ještě přesně určené místo a zatím je vše v jednání se ředitelstvím zoologické zahrady,“ pokračoval Línek.

Tento týden by pak měli pracovníci nazdobit i vánoční strom a vánoční výzdoby by se měly dočkat přilehlé olomoucké ulice.

„Slavnostní zahájení olomouckých vánoc pak připadá na 5. prosince, kdy bude vánoční strom v 18 hodin slavnostně rozsvícen,“ doplnil Josef Línek.

Olomoucké vánočnímu stromu mohou stejně jako vloni děti vymyslet jméno. Výtvarně zpracované návrhy se jmény vánočních stromů je třeba zaslat na adresu magistrátu do 30. listopadu (Magistrát města Olomouce, odbor vnějších vztahů a informací, oddělení kultury, Horní náměstí, 779 11 Olomouc). Vítězný návrh bude odměněn cenou primátora.