Letošní jarmark pod novým pořadatelem doznal mnoha změn, znatelně ubylo prodejců punče i dřevěných stánků. Ty se nově rozšířily i na Dolní náměstí, kde je pro veřejnost postavené kluziště.

V jeho sousedství děti najdou minišapitó se živými zvířátky ze zoo, na Horním náměstí je zase povozí kolotoč. VÍCE: Více místa, méně punče, nové atrakce. Trhy startují ve středu

A co se bude až do Štědrého dne na vánočně nazdobeném náměstí odehrávat? Podívejte se na vybrané akce z programu adventního jarmarku v Olomouci.

Středa 24. listopadu

Zahájení jarmarku
16.30 – Dáda Patrasová
17.45 – Vyhlášení výsledků soutěže Pojmenujte vánoční strom
18.00 – Budiž světlo – Slavnostní rozsvícení světelné výzdoby a vánočního stromu
18.30 – Petr Spálený – Apollobeat

Čtvrtek 25. listopadu

16.00 – Vánoční koncert Ládi Kerndla s orchestrem
19.00 – Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem a sólisty Moravského divadla

Pátek 26. listopadu

19.00 – Filmová projekce pro děti – S čerty nejsou žerty

Sobota 27. listopadu

14.00 – Divadlo Koráb: Betlém – Pohádkové představení
16.00 – Divadlo Tramtarie: O Pračlovíčkovi – pohádka

Neděle 28. listopadu

10.00 – Pohádkový víkend pro děti Rytíři a lapkové z Vítku
16.00 – Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu otevírá
17.00 – František Nedvěd
19.00 – Adventní koncert Moravské divadlo Olomouc – balet Louskáček

Úterý 30. listopadu

18.00 – Hudební skupina Piknik – memorial M. Tučného

Středa 1. prosince

16.00 – Sedmikrásky
19.00 – Pavel Žalman Lohonka + hosté

Čtvrtek 2. prosince

18.00 – Karel Kahovec and George Beatovens
19.00 – Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem a sólisty Moravského divadla

Pátek 3. prosince

17.00 – Bokomara
18.00 – Kamelot

Sobota 4. prosince

14.00 – Cimbálová muzika – Frgál
15.00 – Téměř divadelní společnost – Pohádková představení
16.00 – MAKO!MAKO

Neděle 5. prosince – Mikuláš

10.00–14.00 – MDO – balet Louskáček
12.00 – Divadlo Tramtarie – Čertovská pohádka
14.00 – Čertovské hrátky s andělem a příchodem Mikuláše
14.30 – Rytíři a lapkové z Vítku – mikulášské soutěže
17.30 – David Spilka a soubor Kassiopea zpívá vánoční koledy
18.30 – Ohňostroj
19.00 – Xindl X
20.00 – Abba Revival Band Pop Stars

Úterý 7. prosince

10.00 – 12.00 – Zdobíme vánoční strom – soutěž ZŠ
18.00 – Wabi Daněk
19.30 – koncert A.M.Úlet

Středa 8. prosince

16.00 – Pěvecký sbor Music BoDo
17.00 – Pěvecký sbor gymnázia v Olomouci­Hejčíně
18.00 – Komorní pěvecký sbor Dvořák

Čtvrtek 9. prosince

18.00 – Jan Spálený – ASPM
19.00 – Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem a sólisty MDO

Pátek 10. prosince

18.00 – Country Vánoce – Vánoční koncert se skupinou Poutníci z Brna

Sobota 11. prosince

Pouliční divadlo: Divadlo na cucky
10.00 – Symbolické zahájení zabijačky s ukázkami výroby jitrnic, jelítek a prodej
15.00 – Divadelní společnost – pohádková představení
16.00 cimbálová muzika – Regál

Neděle 12. prosince

10.30 – Moravské divadlo Olomouc – pásmo koled ve foyer MDO
16.00 – Koncert The Again
18.00 – Koncert No Name

Úterý 14. prosince

15.00 – Pěvecký sbor Alenášek vystoupení nejmenších
18.00 – Druhá tráva – Robert Křesťan

Středa 15. prosince

15.30 – SVČ Přerov – taneční škola Atlas
16.00 – SVČ Přerov – Přerováček – pěvecký sbor
17.00 –Big Band Žerotín

Čtvrtek 16. prosince

19.00 – Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem a sólisty MDO

Pátek 17. prosince

16.00 – Tradicional Olomouc Dixieland
18.00 –Fleret s J. Šulákovou

Sobota 18. prosince

Příjezd Betlémského světla z Vídně do Olomouce
14.00 – Divadlo Koráb – Hvězdné pohádky
16.00 – Divadlo Tramtarie – Pohádky o mašinkách

Neděle 19. prosince

10.00 – Zapálení čtvrté svíce na adventním věnci Betlémským světlem v kostele …
10.30 – Moravské divadlo Olomouc – pásmo koled ve foyer MDO
12.00 – Umístění Betlémského světla na náměstí
16.30 – Michal Nesvadba: To nejlepší od Michala s autogramiádou
17.45 – Projekce Maxipes Fík

Pondělí 20. prosince

17.00 – Ježíškův poštovní úřad odváží dětská přání

Úterý 21. prosince

17.00 – Kühnuv dětský sbor – J. J. Ryba: Česká mše vánoční
18.00 – projekce Jan Jakub Ryba, Česká mše vánoční

Středa 22. prosince

16.00 – Swingband Olomouc
18.00 – Bambini di Praga
19.00 – projekce Tichá noc – pohádkový příběh

Čtvrtek 23. prosince

16.00 – W. A. Mozart Malá noční hudba
16.30 – Živý Betlém
18.00 – MDO – Jan Jakub Ryba – Česká mše vánoční

Pátek 31. prosince

Silvestrovské oslavy
16.00 – Maxim Turbulenc
18.00 – Ohňostroj pro děti
19.00 – Diskotéka CZ hity
20.30 – Queenmania (SK)
21.30 – AC/DC Bon Scott Memorial Band
22.30 – Rock´n´Roll Band Marcela Woodmana
23.50 – Přivítání Nového roku a ohňostroj
00.15–03.00 – Diskotéka