A i letos je z čeho vybírat. Stálicemi programu jsou například YO YO band nebo trio Ivana Hlase.
Tradiční akcí je potom 13. prosince zpívání koled s Deníkem, kde se můžete potkat s redakcí Olomouckého deníku.
Punče a trdelníky budou na Horním náměstí vonět až do 23. prosince, kdy Vánoční trhy končí.
Na Štědrý den se dvě hodiny před půlnocí koná každoroční půlnoční bohoslužba.
Živá muzika a davy lidí ovládnou prostor u radnice ale o něco dříve.
Už 11. listopadu tady startují Svatomartinské hody.
„Dřevěné stánky se proto na Horním náměstí staví už teď,“ vysvětlil Radim Schubert z odboru kultury magistrátu města.
„Nejdřív je využijí prodejci na Svatomartinských trzích, a následně na těch Vánočních,“ dodal.
Oslavy svatomartinského vína končí v sobotu 18. listopadu.
PROGRAM SVATOMARTINSKÝCH TRHŮ
11.11.2017 – 18.11.2017
Kulturní program:
11.11. sobota
11:00 příjezd svatomartinského kočáru – žehnání svatomartinského vína
11:11 svatomartinský přípitek
- slavnostní otevření prvního vína
11:30 – 15:00 cimbálová muzika z Ratíškovic
16:00 hudební skupina 5P Luboše Pospíšila
12.11. neděle
14:00 – 20:00 cimbálová muzika Dur
14.11. úterý
15:00 – 20:00 cimbálová muzika Michala Grossmana
15.11. středa
15:00 – 20:00 cimbálová muzika Adama Machače
16.11. čtvrtek
17:00 hudební skupina Cimrmanovo torzo
17.11. pátek
15:00 – 20:00 cimbálová muzika Šmykňa
18.11. sobota
14:00 – 20:00 cimbálová muzika Gizd
PROGRAM VÁNOČNÍCH TRHŮ 2017
HORNÍ / DOLNÍ NÁMĚSTÍ 23. 11. – 24. 12. 2017
23. 11. ČTVRTEK / ZAHÁJENÍ VÁNOČNÍHO JARMARKU
14:00 Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu otevírá
17:45 Vyhlášení vítěze soutěže „Pojmenujte vánoční strom“
18:00 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
18:30 Vašo Patejdl v pořadu „Všechny hity od Elánu po Fontánu“
24. 11. PÁTEK / VÍKEND RAKOUSKÉ GASTRONOMIE
18:30 Hudební skupina Progress 2
25. 11. SOBOTA / VÍKEND RAKOUSKÉ GASTRONOMIE
16:00 Pavel Žalman Lohonka & spol.
18:00 Leona Machálková – recitál
26. 11. NEDĚLE /
16:00 Jan Spálený & ASPM
18:00 Hudební skupina Fleret
27.11. PONDĚLÍ / VÁNOČNÍ REPRODUKOVANÁ HUDBA
28. 11. ÚTERÝ / FOLKOVÉ VÁNOCE
18:00 Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino
29.11. STŘEDA / OLOMOUCKÁ HUDEBNÍ TVORBA
16:30 Blues Power
18:00 The Chickens Revival
30.11. ČTVRTEK
18:00 Lucie Revival – hudební seskupení profesionálních muzikantů
19:30 Retro Blues
1.12. PÁTEK / POPULÁRNÍ HUDEBNÍ SKUPINY
16:30 Hudební skupina Piknik – Vzpomínka na Michala Tučného
18:30 Ota Balage Band
2.12. SOBOTA
14:30 Robbie Williams Revival
16:00 Pavel Dobeš
18:00 Čankišou
3.12. NEDĚLE / 1. ADVENTNÍ NEDĚLE
16:00 Peter Lipa Band
18:00 Hudební skupina Neřež
4.12. PONDĚLÍ / VÁNOČNÍ REPRODUKOVANÁ HUDBA
5. 12. ÚTERÝ / MIKULÁŠSKÝ PROGRAM
14:00 Čertovské hrátky s andělem a příchodem Mikuláše
15:00 Mikulášská nadílka pro děti s primátorem města Olomouce
16:30 České Srdce
18:00 Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino
6. 12. STŘEDA / OLOMOUCKÁ HUDEBNÍ TVORBA
14:00–15:30 Hudební skupina dětského domova v Olomouci
16:00 Tradicional Olomouc Dixieland Luboše Zbožínka
18:00 Olomoucký Swingband
7. 12. ČTVRTEK
16:30 Swing Band Klasik
18:00 Hudební skupina AG Flek
8.12. PÁTEK
16:30 Hudební skupina Poutníci
18:00 Rock-cimbálová muzika Šajtar
9. 12. SOBOTA
16:00 František Nedvěd se skupinou Tie Break
18:00 Lokomotiva a Petr Vondráček
10. 12. NEDĚLE / 2. ADVENTNÍ NEDĚLE
16:00 Rock & Roll Band Marcela Woodmana
18:00 Bohouš Josef & Burma Jones
11. 12. PONDĚLÍ / SOUTĚŽ S MEDIÁLNÍM PARTNEREM OLOMOUC.CZ
16:00 Hlasujte pro svou kapelu na Olomouc.cz
18:00 Hlasujte pro svou kapelu na Olomouc.cz
12. 12. ÚTERÝ
16:00 Hlasujte pro svou kapelu na Olomouc.cz
18:00 Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino
13. 12. STŘEDA
16:00 Hlasujte pro svou kapelu na Olomouc.cz
18:00 Česko zpívá koledy – zpívání s Deníkem ve více než 80 městech České republiky
14. 12. ČTVRTEK
15:00 Mladá krev
16:00 Big Band Žerotín
18:00 Laďa Kerndl
15. 12. PÁTEK / VÍKEND NORIMBERSKÉ GASTRONOMIE
16:30 Hudební skupina Abraxas
18:30 Ivan Hlas Trio
16.12. SOBOTA / VÍKEND NORIMBERSKÉ GASTRONOMIE
14:00 Studenti UP-PUCF, FUSION – moderní pop-rockový pěvecký sbor – předvánoční koncert
16:00 Hudební skupina Rangers-Plavci
18:00–19:30 Hudební skupina Turbo
17. 12. NEDĚLE / 3. ADVENTNÍ NEDĚLE
15:00 Paul Batto – gospelové písně
18:00 YO YO Band
18.12. PONDĚLÍ / VÁNOČNÍ REPRODUKOVANÁ HUDBA
19.12. ÚTERÝ
15:00 Popová škola dětského domova v Olomouci – vánoční písně
17:00 Koledování – zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino
20.12. STŘEDA / OLOMOUCKÁ HUDEBNÍ TVORBA
16:00 Dechová hudba při HZS Olomouc
18:00 Bluesberg
21.12. ČTVRTEK
16:00 Hudební skupina Old Dogs
18:00 David Spilka – vánoční písně
22.12. PÁTEK
16:30 November 2nd
18:30 Karel Kahovec & George Beatovens
23.12. SOBOTA / REPRODUKOVANÁ HUDBA – VÁNOČNÍ KOLEDY
24.12. NEDĚLE / ŠTĚDRÝ DEN
22:00 Půlnoční bohoslužba
více na webu: www.vanocnitrhy.eu