S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci však neproběhne tradiční slavnostní rozsvícení, které každoročně přiláká několik tisíc Olomoučanů.

Vánoční strom už je vybraný, tentokrát do Olomouce dorazí z Postřelmova na Šumpersku. Stejně jako každý rok je to i letos dar městu.

„Darovalo nám jej společenství vlastníků domů před kterým rostl. Je to dvanáctimetrový stříbrný smrk a na Horní náměstí by měl dorazit v neděli po půl jedenácté dopoledne,“ informovala mluvčí města Radka Štědrá.

Jméno opět vyberou děti

Olomoucký vánoční strom bude také tradičně i pojmenován. Jméno každoročně navrhují děti z olomouckých mateřských a základních škol.

Jinak to ale letos bude se slavnostním rozsvícením, kterého se vždy zúčastní několik tisíc lidí. V takovém rozsahu akce letos kvůli koronaviru nemůže proběhnout.

„Strom se určitě nerozsvítí za účasti veřejnosti. Na náměstí je s ohledem na situaci nebudeme hromadně zvát na jeho slavnostní rozsvěcení,“ vysvětlila Radka Štědrá s tím, že stříbrný smrk se na Horním náměstí rozzáří v úterý 1. prosince.