Vánoční trhy teď lákají do hanácké metropole turisty z různých koutů republiky. Mnozí z nich využívají speciální balíčky, které společně s členskými hotely a penziony nabízí Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu.

Moravou v Olomouci pluje vánoční loď. Lidé si denně mohou objednat výlet s magickou atmosférou. Prosinec 2023
Olomoucí pluje vánoční loď. Lidé si mohou užít nevšední výlet

Jan Machovský, místopředseda správní rady Střední Morava – Sdružení cestovního ruchuJan Machovský, místopředseda správní rady Střední Morava – Sdružení cestovního ruchuZdroj: Deník/Magda Vránová„Pobytové balíčky máme v nabídce každoročně. Olomouc už je v tomto směru absolutně vyprodaná, o adventních víkendech už není, kde se ubytovat. Město je v tuto dobu každoročně plné turistů,“ popsal Jan Machovský, místopředseda správní rady Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu.

Region podle něj začíná být zajímavý také díky novinkám v oblasti saunovacích ceremoniálů.

Například během nadcházejícího víkendu proběhne ve wellness hotelu v Hrubé Vodě speciální saunový víkend.

„Uskuteční se tam adventní setkání tří desítek saunérů z celé Evropy, kteří budou mezi sebou soutěžit. Další zajímavostí je plovoucí sauna na rybníku v Sobáčově nebo nová saunovací baňa na Poděbradech,“ dodal Jan Machovský.

Na Poděbradech otevírá nová sauna. Prosinec 2023
Sauna na Poděbradech je zpět! Otevírá nová a větší baňa. Podívejte se

Upozornil také na novinky na vánoční trzích v Prostějově. Místo ohňostroje tam letos proběhne videomapping. Na tamním kluzišti nebude chybět ani zábavný turnaj v Hanáckém curlingu. Jsou to také první trhy v Olomouckém kraji, kde punče a horké nápoje lidem nalévají pouze do vratných kelímků zdobených originálními motivy.

Zleva Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje a Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchuZleva Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje a Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchuZdroj: Deník/Magda Vránová

„Věřím, že si Prostějované na to, že musejí kelímek vrátit, zvyknou. Také ohlasy na videomapping jsou zatím různorodé. Doufám, že si lidé na tyto novinky navyknou a Silvestr, který máme v Prostějově pojatý jinak, se jim bude nakonec líbit,“ poznamenala Milada Sokolová, uvolněná členka krajského zastupitelstva pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Vánoční trhy na olomoucké náplavce začaly, 5. prosince 2023
Na olomoucké náplavce začaly vánoční trhy. Co nabízí

Podrobné informace o adventních akcích v Olomouckém kraji se zájemci dozví na jednom místě na webu ok-tourism.cz .

„Součástí speciální adventní nabídky jsou informace o vánočních trzích v Olomouci, Prostějově a dalších městech. Také o akcích a prohlídkách na hradech a zámcích, betlémech či tradicích. Každý si tam přesně podle svého zájmu najde na jakýkoli adventní víkend nabídku akcí od severu až po jih kraje,“ sdělil Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Horský areál Kraličák.
Zimní sezona v Jeseníkách začíná. Přinášíme přehled novinek a ceny skipasů

Zájem turistů o Olomoucký kraj podle něj roste, návštěvnost se meziročně opět zvýšila.

„Dokonce se nám už podařilo překonat ´předcovidový´ rok 2019. Jsou za tím hlavně domácí návštěvníci, přibližně 85 procent je z České republiky. Přibývá ale také zahraničních turistů,“ dodal Radek Stojan.