Díly na stavbu přibezli v úterý dopoledne, ve středu večer již na ocelový kruh zavěšovali kabinky. Ty jsou uzavřené a prosklené.

První svezení by vánoční vyhlídkový kolotoč měl nabídnout během příštího týdne.

„Ruské kolo chceme zprovoznit do neděle 1. prosince. Svézt se na něm pak bude možné minimálně do 5. ledna,“ řekl za pořadatele olomouckých vánočních trhů trhů Petr Ilgner.

Stokorunová "jízdenka" zahrnuje pětiminutovou jízdu v pomalém tempu.

Za tu dobu se kolo otočí dvakrát, aby si lidé zážitek a vyhlídku na město patřičně užili.

„Atrakce pojme celkem 84 lidí. Vozit se mohou průběžně. Pro roztočení nemusí být zaplněno všech 21 kabinek,“ ujistil Petr Ilgner.

Výhled až do 22. hodiny

Zhruba třicet tři metrů vysoký kolotoč pochází z brněnské výroby. Veřejnosti bude k dispozici každý den, výjimkou je období mezi 23. a 25. prosincem a silvestr.

Provozní doba začne v 10 hodin. Od pondělí do čtvrtka má být atrakce přístupná do 20 hodin, v pátek a sobotu provoz skončí o dvě hodiny později.

„Samozřejmě pokud bude i mimo víkend fronta zájemců, prodloužíme provoz do 22. hodiny. Déle ale ne, kvůli nočnímu klidu,“ upřesnil Ilgner.

Vstup na ruské kolo stojí 100 korun, vlastníci průkazu ZTP platí polovinu. Metr a méně vysoké děti se svezou zadarmo. Jedinci mladší 15 let smí do čtyřmístných kabinek pouze v doprovodu dospělé osoby. 

Zateplený stan a občerstvení

Prostor na tržnici postupně doplňují dřevěné stánky, v nichž se bude prodávat punč, klobása a další občerstvení. Na místě stojí zateplený stan s posezením.

Pro děti bude k dispozici také vláček v podobě repliky historické tramvaje.

Chybět nemají ani mobilní toalety, plochu sousedního placeného parkoviště vánoční trhy nikterak neomezí.