Jedenáctimetrový smrk z nedalekého sídliště Povel dostal jméno Křovínek.

Neobvyklé název vymyslely děti z Mateřské školy Čajkovského, inspirovaly se místem, odkud jehličnan pochází: ulice V Křovinách.

Pátečním rozsvícením Křovínka, které se ale kvůli technickým potížím podařilo až napotřetí, tak oficiálně začaly sváteční trhy na Horním i Dolním náměstí.

Slavnostnímu rozsvícení předcházel koncert Marcela Woodmana se svým Rock and Roll Bandem, na pódiu se představila také šumperská skupina O5 a Radeček.

Kulturní akce plné hudebních či divadelních vystoupení potrvají do neděle 22. prosince. Veřejnost se může těšit například na YoYo Band, Heidi Janků, Kamélie, Železného Zekona, divadlo eMILLIon či mikulášskou nadílku.  O Štědrém večeru na program naváže půlnoční bohoslužba.

K tradičnímu celorepublikovému zpívání koled s Deníkem dojde ve středu 11. prosince od 18 hodin.

Sváteční atmosféru doplňuje Ježíškův poštovní úřad (výjimečně na Dolním náměstí), stánky s občerstvením nebo kolotoč a dílny pro děti.

K tradičním trhům v centru města se letos připojí i plocha tržnice, kde mimo jiné stojí lákavá atrakce v podobě ruského kola. To by se mělo rozjet nejpozději do konce příštího týdne.