Návštěvníci historického centra města se nechávají okouzlit působivou světelnou výzdobou, jež dekoruje Horní i Dolní náměstí, ale i různá zákoutí a veřejně přístupné dvorky.

Provozní olomoucké hospody Letňák Tomáš Adamec
Olomoucká novinka: předvánoční Letňák ožívá koncerty, punčem i zabijačkou

Ochutnávají z pestré nabídky proslulých olomouckých punčů, za kterými se mohou nově vydat po speciální punčové stezce. Další letošní novinkou jsou víkendová gastro show.

„Každou sobotu je na Horním náměstí jarmark s regionálními řemeslníky a výrobci a na pódiu vystoupí zajímaví kuchaři a cukráři. Vždy v 15 hodin začne pořad Gastro rejdění, kde se návštěvníci mohou dozvědět řadu nových informací o vaření a pečení, najít inspirace a vánoční tipy, navíc ochutnat zajímavé pokrmy,“ zvala Monika Řehulková, mluvčí společnosti Kulturní Olomouc, která vánoční trhy ve spolupráci s městem pořádá.

Vánoční trhy v Olomouci 2023, nabídka občerstvení
Kolik za punč a jídlo na vánočních trzích v Olomouci? Tady je nabídka a ceny

Lidé se během olomouckého adventu mohou projít po speciální vycházkové trase a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek. První je postavená na Horním náměstí a nabízí výhled přímo na trhy, druhá je z radniční věže a třetí z 30 metrů vysokého vyhlídkového kola u tržnice.

Výstup na 75 metrů vysokou věž radnice je součástí komentovaných adventních prohlídek radnice.

„Návštěvníci si prohlédnou expozice Historie radnice, Příběh olomouckého orloje a Olomoucké betlémy, navštíví kapli svatého Jeronýma a vystoupají na radniční věž,“ přibližuje průběh prohlídky vedoucí Informačního centra města Jitka Lučanová.

Adventní čas na Olodvorku
Olodvorek i Zahrada ožívají magickou atmosférou, punčem a muzikou. PROGRAM

Inspiraci na vánoční dárky i oblíbené občerstvení tradičně nabízí na Horním a Dolním náměstí a tržnici desítky stánků. Kromě vyhlášených olomouckých punčů, uzenin, trdelníků a dalších dobrot mohou zákazníci vybírat z nabídky kvalitní keramiky, adventních věnců a dalších ozdob, poctivé kovářské nebo kožedělné práce. Chybět na vánočních trzích nemohou ani tradiční řezbářské výrobky nebo včelí produkty.

Belmondo Club Olomouc, 25. listopadu 2023
Noc v Belmondu. Takto to žije v klubu, kde paří i fotbalové hvězdy