Stánkový prodej bude na náplavce probíhat od 5. do 10. prosince každý den od 11 hodin, kulturní program začne v pracovních dnech v 16 hodin.

„Trhy zahájíme tradiční Mikulášskou nadílkou, budou tam čerti, andělé a samozřejmě Mikulášové. Dokonce přijede i jeden Mikuláš po řece a kdo bude mít chuť, může se s ním svézt na raftu. Rodiče si s námi mohou přes sociální sítě domluvit Mikulášskou nadílku pro děti. Krampusáky budeme mít na programu v neděli,“ sdělila Jana Šubová z Olomoucké vinné společnosti, která společně s městem trhy pořádá.

Vánoční atmosféra v centru Olomouce, 25. listopadu 2023
Vánoční magie Olomouce už láká davy, okouzlí centrum i zákoutí. Podívejte se

Na stáncích se budou prodávat tradiční řemeslné výrobky. Prodejci se budou během trhů postupně střídat a návštěvníkům tak nabídnou pestrý sortiment. Například v pátek tam bude mít stánek sklárna Jakub z Vrbna pod Pradědem.

„Ke koupi bude také keramika nebo šperky. Dva dny tam budeme mít výtvarné dílničky a nebude chybět ani dětský kolotoč. Odpolední a večerní program jsme se sestavili tak, aby si každý našel to svoje. Nabídne nejen koncerty, ale i ohnivou show a divadelní pohádková představení pro děti. U stánku Univerzity Palackého bude možné vyrobit si vlastní diář,“ vyjmenovala pořadatelka.

Provozní olomoucké hospody Letňák Tomáš Adamec
Olomoucká novinka: předvánoční Letňák ožívá koncerty, punčem i zabijačkou

Prodejci nabídnou také punč, svařené víno, horký Aperol a další nápoje, které připraví vinařství z jižní Moravy. Pro děti se budou prodávat ovocné mošty, pečené čaje, nealko a nebudou chybět ani gastrostánky.

„Rozhodli jsme se, že zkusíme v prostředí náplavky a blízkosti řeky vytvořit pro návštěvníky příjemné místo, kde se naladí na blížící se Vánoce. Zároveň si tam budou moci koupit originální dárky pro své blízké. Na vánoční trhy na náplavce mohou vyrazit na procházku s přáteli nebo dětmi a užít si tam společný adventní čas,“ dodala Jana Šubová.

Spolumajitelka olomoucké svíčkárny Sarah Mária Verníčková
Do olomoucké svíčkárny jezdí lidé z celé Moravy. Pro originální dárky i zážitky

Vánoční trhy na olomoucké náplavce od 5. do 10. prosince

prodej na stáncích bude probíhat od 11 do 20 hodin

úterý 5. prosince
od 16 do 20 hodin – Mikulášský program – divadelní spolek Kucmoch

středa 6. prosince
- od 16 hodin Vlna
- od 18 hodin Lukáš Mareček

čtvrtek 7. prosince
- od 16 hodin Hamanaca
- od 17 hodin Ohnivá show
- od 18 hodin Homebwoyrasta

pátek 8. prosince
- od 16 hodin harmonikářka Tereza Kniežová
- od 18 hodin Cimball Hell Band

sobota 9. prosince
- od 15 hodin pohádka O zlatém prasátku
- od 16 hodin pěvecký soubor Bobule
- od 17 hodin Pražský výběr tribute
- od 18 hodin Matěj Plíhal

neděle 10. prosince
- od 16 hodin Krampus čerti
- od 18 hodin Sugar spice holding company