Kulturní program Olomouckých vánočních trhů odstartuje v pátek 18. listopadu v 18 hodin koncertem revivalu Qeenmania s Peterem Paulem Pačutem. Na více než měsíc se pak Horní náměstí stane místem velkého adventního festivalu.

„Snažili jsme se jej naplnit programem, který se zaměřuje jak na duchovní rozměr adventu, tak na zábavu a kvalitní umění v široké paletě žánrů. Na své si přijdou fanoušci rocku, jazzu, popu, folku, blues, folklóru, filmu, baletu i vánočních koled, studenti, rodiče s dětmi, dospělí i party kamarádů, kteří jezdí na trhy za punči a dobrou zábavou,“ uvedla mluvčí trhů Monika Řehulková.

Návštěvníci vánočních trhů se mohou těšit na bluegrass a country band Poutníci, Orchestr Jaroslava Ježka s programem Tmavomodrý svět, finalistku Československé Superstar Alžbětu Kolečkářovou, kapelu Turbo nebo Zpívánky strýčka Líčka pro děti.

Představí se také nejlepší olomoucké kapely a interpreti, vystoupí například Bluesberg, Isbina, Lukáš Mareček s hosty, Hazydecay, Olomoucký dixieland jazz band, Natálie Tichánková & 4Good, Terez Wrau a řada dalších.

Nejvíc lidí tradičně dorazí na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v neděli 20. listopadu v 18 hodin. Hned poté na Horním náměstí vystoupí zpěvačka Bára Basiková.

Pořadatelé trhů letos pro rodiny s dětmi připravili sérii oblíbených českých filmů, které se budou promítat přímo v centru města. Těšit se mohou například na rodinnou komedii Jak dostat tatínka do polepšovny nebo pohádky Jak si zasloužit princeznu, Láska rohatá, Anděl páně či Nesmrtelná teta.

Ve středu 7. prosince v 18 hodin proběhne v centru Olomouce celorepubliková akce Deníku Česko zpívá koledy.

Novinka v podobě velké Krampus show je na programu v sobotu 17. prosince od 20 hodin a v sobotu 24. prosince program Olomouckých vánočních trhů uzavře Půlnoční mše pod širým nebem.

Podrobný program je k dispozici na www.vanocnitrhy.eu .