„Kulturní program olomouckých Vánočních trhů se z důvodu nepříznivé epidemiologické situaci bohužel ruší,“ informovala na sociálních sítích radnice po pondělním zasedání krizového štábu.

Na změnách se dohodlo vedení města s pořadatelem Vánočních trhů.

„Neproběhne ani slavnostní rozsvícení stromu ani žádný z avizovaných koncertů,“ sdělilo město.

Stánky i punče podle vedení města zatím zůstávají. Vánoční atmosféru v centru Olomouce by měla navodit místo živých koncertů alespoň reprodukovaná hudba.

Známý olomoucký restauratér František Lorenc.
Neočkovaní bez hospod? Je to jejich volba, míní olomoucký restauratér

O nutných změnách jedná vedení města s pořadatele trhů od středy.

„Apelovali jsme na to, aby při organizaci této hromadné akce, která by mohla zhoršovat situaci v Olomouci a Olomouckém kraji, upravili program tak, abychom eliminovali riziko přenosu nákazy,“ uvedl ve čtvrtek primátor Miroslav Žbánek.

Kromě toho, že pořadatelé musí splnit všechna aktuálně platná nařízení, zavázali se také k tomu, že ještě více rozvolní prostor gastro zóny a na dodržování pravidel bude dohlížet pořadatelská služba.

„Obě náměstí bude pravidelně procházet ve speciálně označených vestách a upozorňovat na dodržování pravidel a rozestupů,“ uvedla Monika Řehulková, mluvčí společnosti Kulturní Olomouc, která Vánoční trhy v Olomouci pořádá.Pořadatelé musí zajistit dvoumetrovou vzdálenost mezi prodejními místy, desinfekční prostředky u každého z prodejních míst a dodržení nařízených rozestupů mezi návštěvníky.

K dalším zavedeným opatřením patří také omezení vjezdu vozidel na obě náměstí v centru Olomouce. Doprava tak bude opět regulována pomocí mobilních překážek při vjezdu z ulic, které vedou na Horní i Dolní náměstí. Od 15:30 do 22:00 bude na obě náměstí vjezd vozidlům až na výjimky zakázán úplně.

„Všechny návštěvníky trhů žádáme o dodržování aktuálně platných opatření a apelujeme na osobní odpovědnost,“ uvedlo vedení města.

Za posledních sedm dní hlásí epidemiologové v Olomouckém kraji na 1 217 případů na sto tisíc obyvatel
Počty nakažených v Olomouckém kraji lámou rekordy

Denní přírůstky pozitivně testovaných v Olomouckém kraji překračují dosavadní rekordy.

Sedmidenní incidenční číslo ve čtvrtek opět poskočilo a je na hodnotě 1 241 potvrzených případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel.