Firma strom z plošiny nazdobila a ve středu se rozzářil. „V podstatě je dozdobeno. Pracovali jsme na tom už včera. Ještě je potřeba ořezat několik nejspodnějších větví,“ ukazoval pracovník firmy, když odpoledne vypnul plošinu.

Návrhy na jméno olomouckého vánočního stromu mohou zájemci doručit společně s výtvarným ztvárněním na oddělení kultury do pátku 12. listopadu.

„Olomoucké vánoční stromy pojmenováváme už od roku 2006 a každý rok dostáváme mnoho návrhů od dětí z mateřských i základních škol. Sama se moc těším, jaká jména nám tentokrát děti navrhnou. Autory vítězného návrhu samozřejmě čeká malá odměna a společně s námi můžou z pódia strom rozsvítit. Loni nám tuto krásnou akci znemožnil nouzový stav, ale letos by snad mohlo rozsvícení stromu a zahájení trhů proběhnout bez výraznějších omezení,“ doufá náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Vánoční jedli darovala Olomouci rodina z Hluboček. Kvůli výšce už ji majitelé potřebovali pokácet.

Třicetimetrový jehličnan nechalo město zkrátit na necelých 20 metrů. „Abychom mohli strom bezpečně ukotvit na náměstí,“ vysvětlil vedoucí oddělení kultury magistrátu Radim Schubert.