Krásně rostlá jedle, která byla přivezena z partutovického polesí, se rozzářila první adventní neděli brzy ráno. Rozezlené reakce obyvatel ale na sebe nenechaly dlouho čekat. Svislé řetězy se lidem nelíbily.

„Já myslela, že vánoční ozdoby mají stromeček nazdobit, ne zpříšernit,“ vyslovila svůj názor v diskusi jedna z respondentek. „Neosvětlený je pěknější, osvětlený jako kaktus,“ kritizoval jeho vzhled jiný z účastníků debaty na sociálních sítích.

Vánoční strom na prostějovském náměstí TGM, listopad 2027
Prostějov trumfl i Pisu. Nahnutý vánoční strom "Křivák" září před radnicí

Podle mluvčí přerovského magistrátu Lenky Chalupové zdobili v minulosti vánoční strom pracovníci technických služeb a od roku 2019 si Kulturní a informační služby města najímají pracovníky, kteří z plošiny strom strojí.

„Loni ho vyzdobili tak povedeně, že se v celorepublikové soutěži umístil na čtvrtém místě - před námi byly jen stromy z Českých Budějovic, Plzně a Prahy. Letos ho zdobili ve stejném duchu, jenže větve jedle byly jemnější než ty, které měla loňská douglaska, a proto nebylo možné na ně vodorovně položit řetěz. Rozhodli se proto improvizovat a řetěz spustili svisle. Zároveň s tím ale spustili lavinu kritiky a mnohdy až nenávistných komentářů,“ řekla Lenka Chalupová.

Masarykovo náměstí v Přerově 27. listopadu 2021
Dycky Most? V Přerově švejkovat nebudeme, říká primátor

Hned druhý den proto udělali jedinou věc - vypnuli jeden stykač, a tím i kritizovaný řetěz.

„Nic nás to nestálo, tedy až na vlnu kritiky, která se nesla i v duchu, že přerovští radní neumějí ani vyzdobit strom,“ poznamenala.