„Ve sklenících jsou jich záplavy, tisíce a zákazníci se opět mohou těšit na různé velikosti, barvy, ale také vánoční hvězdy s různým počtem výhonů. Škála bude opět pestrá,“ lákal zájemce vedoucí zahradního centra společnosti Florcenter Lukáš Pošmura.

První sazenice vánoční dekorace vpravují zahradníci do půdy ve sklenících na okraji Olomouce už v době, kdy si ostatní užívají léta. V těchto dnech živé hvězdy postupně krásní - zbarvují listy kolem květu do sváteční jasně červené, růžové, krémové a dalších barevných tónů.

Zahradníci připomínají, že rostliny původem z Mexika a dalších států Střední Ameriky vyžadují pravidelnou péči. „Potřebují stálou teplotu, nesmí být v chladném prostředí, někde v průvanu. Zálivka by měla být přiměřená tak, aby rostlina nebyla přelitá, ale měla dostatek vláhy“ poradil Pošmura.

Ve sklenících v Holici již chystá také rostliny pro charitativní sbírku pořádanou sdružením Šance Olomouc, jejíž výtěžek pomáhá na cestě za zdravím malým pacientům hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

„Je to náš příspěvek dobré věci, která má tradici a věříme, že také v letošním roce bude mít velký úspěch,“ sdělil Pošmura.