Až do konce listopadu je možné objednávat vánoční čajové pečivo například v cukrářské výrobně v olomoucké městské části Holice. Kilogram cukroví tam přijde na 480 korun a obsahuje okolo 60 kousků.

„Zájem je tradičně velký, máme už stálou klientelu. Nabízíme také malé a velké zákuskové krabice, které obsahují například pařížské rohlíčky, ovocné košíčky, kokosky, laskonky, trubičky nebo ořechové košíčky,“ vyjmenovala majitelka provozovny Martina Bradáčová. Kdo má zájem, může si na svátky objednat za 220 korun celou roládu, na výběr je čokoládová, ořechová, ananasová, jahodová nebo kokosová.

Pro drobné vánoční pečivo si už druhým rokem chodí Olomoučané také do oblíbené Duhové cukrárny ve Štursově ulici, kde jej připravují žáci Střední odborné školy obchodu a služeb.

Zákazníci tam za kilogramové balení letos zaplatí 540 korun. Objednávky měli v Duhové cukrárně původně přijímat až do konce listopadu, ale „vyprodáno“ bylo dříve.

„Zájem zákazníků byl obrovský. Snažili jsme se jim vyhovět a navýšili jsme kapacitu na dvojnásobek. Bohužel ani to ale nestačilo a na některé se již nedostalo. Všechno cukroví pečou a zdobí naši žáci, více už bychom toho do svátků opravdu upéci nestihli,“ vysvětlila Lenka Špičková, učitelka odborného výcviku.

Źáci Střední odborné školy obchodu a služeb ve Štursově ulici v Olomouci už začínají péct první kousky vánočního cukroví. Zájemci si jejich výrobky mohou objednat ve školní Duhové cukrárně.
Na cukroví ze Štursovky stojí fronta až ke Kauflandu. Za kolik je vánoční boxík?

Ztracená cukrárna ve Ztracené ulici letos klasické kilogramové kolekce vánočního cukroví v nabídce mít nebude. Od prosince tam ale zákazníkům nabídnou nejoblíbenější druhy vánočního cukroví, které si budou moci koupit v takovém množství, v jakém budou chtít.

„Budeme je prodávat na kusy, budou například vanilkové rohlíčky, linecké cukroví slepované marmeládou nebo perníčky s povidly a čokoládou. Kromě toho nabízíme naše zákusky a dezerty a také kolekce speciálních vánočních makronek,“ popsala provozní Iva Štiková.

Velé balení i malé krabičky

Až do prvního prosincového týdne přijímá objednávky cukrářská výroba Katrin v Dobnerově ulici. Kilogramové balení obsahuje vanilkové rohlíčky, linecké, čokoládové sádláky, karamelové rohlíčky, kokosové kuličky, pařížské rohlíčky, tlapky, marokánky, rumové košíčky či medovníkové kuličky a přijde na 990 korun.

„Snažíme se zákazníkům nabídnout kvalitní a tradiční cukroví tak, jak jsou u nás za ta léta zvyklí. V nabídce máme také menší balení čajového pečiva bez cukru nebo bez lepku a nechybí ani vánoční makronky,“ sdělila majitelka Jarmila Štorková.

Veterinární fyzioterapeutka Mária Filípková si specializované pracoviště otevřela před třemi lety.
V Olomouci fungují psí lázně, s rehabilitací i protiproudem. Podívejte se

Kdo nebude mít zájem o velkou krabici s více druhy cukroví, může si v cukrářské výrobně Kathrin koupit menší balení složené jen z jednoho druhu. Na výběr jsou například vanilkové rohlíčky, linecká kolečka slepovaná marmeládou, mocca oválky, čokoládové sádláky, pařížské rohlíčky nebo kokosové kuličky.

Cukroví takové, jaké má být. Pod tímto heslem nabízejí vánoční kilogramovou kolekci čajového pečiva v prodejně Grunt Vlkovi na Dolním náměstí. V krabici jsou vanilkové rohlíčky, kokosky, čokoládové sádlové koláčky, linecká kolečka slepovaná marmeládou nebo marokánky.

David Vlk ve své prodejně farmářských potravin Grunt Vlkovi na olomouckém Dolním náměstí, podzim 2022.
Grunt chce v centru Olomouce udržet. "Město by ale mělo obchodníky podporovat"

„Skládá se z celkem patnácti druhů. Loni cukroví stálo 990 korun, letos je o stokorunu dražší. Peče je naše osvědčená cukrářka podle tradičních receptů s máslem a vejci. Objednávky bereme až do vyčerpání kapacity,“ řekl majitel prodejny David Vlk s tím, že volně v prodeji už jsou také menší krabičky s několika druhy tradičního vánočního cukroví za 380 korun.

Cukrářská výrobna Martina Bradáčová
Adresa: Krokova 2a, Olomouc
Cukroví: 1 kilogram za 480 korun
Termín objednání: do 30. listopadu

Duhová cukrárna
Adresa: Štursova ulice, Olomouc
Cukroví: krabice 500 gramů za 290 korun, 1 kilogram za 540 korun
Termín objednání: do 30. listopadu

Cukrářská výroba Katrin
Adresa: Dobnerova 26, Olomouc
Cukroví: 1 kilogram za 990 korun, cukroví bez cukru 500 gramů za 790 korun, bezlepkové cukroví 250 gramů za 350 korun, vánoční makronky 14 kusů za 350 korun
Termín objednání: první prosincový týden

Grunt Vlkovi
Adresa: Dolní náměstí 12, Olomouc
Cukroví: 1 kilogram za 1090 korun
Termín: do vyčerpání kapacity

Ztracená cukrárna
Adresa: Ztracená 38, Olomouc
Cukroví: prodej po kusech, například vanilkové rohlíčky, linecké cukroví a perníčky, kolekce vánočních makronek
Termín: od začátku prosince