25. prosince

Betlém u baziliky na sv. Kopečku

Podívat se na živý betlém mohou všichni, kteří na Boží hod vánoční vyrazí v 16.30 na Svatý Kopeček u Olomouce.

V ambitu za kostelem si mohou prohlédnoutbetlém se živými zvířaty i lidmi. Navíc pro obecenstvo pořadatelé připravili představení plné vánočních motivů. Vstupné je dobrovolné. (luc)

Pěvecký sbor v kostele svatého Michala

Chrám svatého Michala v Olomouci rozezní 25. prosince koncert smíšeného pěveckého sboru Collegium Vocale Olomouc. Jejich písně doprovodí varhany. Publikum se také může těšit na vánoční koledy.

Koncert začíná v 17 hodin. Vstupné je sto korun, studenti a důchodci mají čtyřicetikorunovou slevu. Lístky se začnou prodávat až hodinu před vystoupením. (luc)

Rock Café rozezní blues i hard rock

Na koncert hudební formace Cimrmanovo torzo zve 25. prosince Bounty Rock Café v Hálkově ulici v Olomouci. Hudební zaměření skupiny pokrývá oblast skladeb od blues po hard rock od slavných skupin 60. a 70. let, jejichž tehdejší hity jsou stále živé.

Skladby se muzikanti snaží hrát svěže a s dravým americkým cítěním. Akce začíná ve 20 hodin. (luc)

Divadlo obsadí gospeloví zpěváci z Talentmanie

Na exkluzivní sváteční koncert sboru Alfa Gospel Praises mohou lidé vyrazit v sobotu 25. prosince v 17 hodin do Moravského divadla Olomouc. Moderní gospelový tým působí v rámci společenského centra Alfa v Zábřehu na Moravě.

V poslední době soubor účinkoval například v soutěži Talentmania či působil jako doprovod skupiny Kryštof na jejich akustickém turné po českých a moravských divadlech. Vstupenky vyjdou na 150 a 190 korun a jsou ještě k dostání v předprodeji v pokladně divadla. (luc)

Na hradě Šternberk mají program na oba svátky

Poetické Vánoce připravili pro návštěvníci na 1. svátek vánoční na Státním hradu Šternberk od 16 do 20 hodin. Tradiční prohlídky s komentáři o historii a vánočních tradicích budou navíc okořeněné vánočními koledami a četbou příběhů z knihy Příběhy vánoční noci.

Dospělí zaplatí 90 korun, snížené stojí 60 a rodinné vstupné je za 240 korun. Rezervaci si mohou lidé udělat na e-mailu hrad.sternberk@email.cz, či na telefonních číslech 585 012 935, 602 543 562, 725718 059. Poslední prohlídka začíná v 19 hodin. (wja)

V Litovli zazpívá smíšený sbor

Smíšený pěvecký sbor Kantika zve posluchače 25. prosince na vánoční koncert do kostela svatého Marka v Litovli. Akce začíná v 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. (luc)

26. prosince

AC/DC revival zahraje v Jazz Tibet Clubu

Na pravidelné vánoční vystoupení revivalového souboru AC/DC Bon Scott Memorial Band zve 26. prosince Jazz Tibet Club v Olomouci.

Skupina se snaží všem obdivovatelům kapely AC/DC připomenout výraznou a nezapomenutelnou osobnost zpěváka Bona Scotta. Formace si navíc během svého několikaletého působení vydobyla pověst kvalitní a vyhledávané revivalové kapely. Akce začíná ve 20 hodin. Vstupné stojí sto dvacet korun. (luc)

Otužilci se sejdou na Štěpána ve Velké Bystřici

Již pátý ročník takzvaného Vánočního plavání chystají příznivci otužování a plavání v neděli (26.) ve Velké Bystřici na Olomoucku. Akce se koná na místní přehradě a začíná ve 13.30 hodin. Pořadatelé vzkazují, že štěpánský čaj, rum a drobné občerstvení pro plavce i diváky mají připravené. (wja)

Vánoční atmosféra obsadí Expozici času

Zpívání koled u betléma, výroba vlastních novoročenek, promítání tradičních vánočních pohádek a vánoční koncert v provedení Pěveckého sboru Šternberk. Tak bude vypadat nedělní odpoledne na 2. svátek vánoční v Expozici času.

Akce s názvem Šternberské Vánoce zde startuje od 15 hodin. V 17 hodin vystoupí jmenovaný místní sbor, který příchozí potěší zpěvem vánočních skladeb Jana Jakuba Ryby ale i dalších evropských autorů. (wja)

V muzeu si lidé zastřílí z luku

Na akci s názvem Oživlá řemesla se mohou vydat zájemci do Muzea v Litovli 26. prosince od 15 do 19 hodin. Lidé si zde mohou prohlédnout ukázky dobových řemesel, vyzkoušet si na vlastní kůži výrobu některých tradičních vánočních dekorací nebo si zastřílet na dobové střelnici z luku. Na akci pořadatelé zajistili i občerstvení­. (luc)