Zoufají si hlavně provozovatelé lyžařských areálů. Vypadá to tak, že vleky hned tak nespustí.

Počasí naopak přeje houbařům a jejich vášni, takže vyznavači štědrovečerní polévky z čerstvých hub se nemusejí obávat, že by pro hlavní ingredienci museli do mrazáku.

„Víkend bude chladnější, může přijít sněhová přeháňka, ovšem v pondělí očekáváme oteplení, které vydrží až do Štědrého dne," předpověděla Hana Walderová z ostravského pracoviště Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Zatímco v neděli budou maxima tři až šest stupňů, v pondělí půjdou nejvyšší teploty na Olomoucku ještě o něco nahoru. Pravděpodobně bude pršet.

V úterý má být podle týdenní předpovědi nejtepleji.

„Oteplení vydrží do Štědrého dne," uvedla meteoroložka.

Vlekaři zoufají: potřebujeme mráz

Ve druhé polovině vánočního týdne se ochladí. Na mrazy to ale zatím nevypadá.

Bez nich ovšem vlekaři nespustí sněhová děla.

Co před více než týdnem nasněžili, jim tento týden tálo před očima.

„Je to špatné. Vánoce jsou pro nás co do tržeb důležitým obdobím a zatím to nevypadá, že by se lyžovalo," reagoval David Jarmar z hlubočského lyžařského areálu.

„Nějaký sníh ještě máme, ale potřebovali bychom mráz. Aspoň tři čtyři stupně pod nulou a ke konci roku se rozjedeme. Kdyby pořádně přituhlo, nasněžíme klidně za den dva. Uvidíme, jak dopadne předpověď na druhou polovinu příštího týdne," dodal.

Penízovka na báječnou vánoční polévku

Zatímco vlekaři se obávají, zda je nečeká další mizerná zima, houbaři si její začátek pochvalují.

„Takový dlouho nebyl. Nepamatuji, že by v polovině prosince chodili lidé do houbařské poradny," usmál se mykolog Jiří Polčák.

Nadprůměrné teploty přály růstu penízovky sametonohé.

„Kdo se chystá na Štědrý den do přírody, mohu jen doporučit, zejména do polévky. Na Vánoce jinou polévku nedělám," poznamenal Polčák s tím, že houba roste v trsech na kmenech listnatých stromů, nejčastěji topolů a vrb. Sbírají se pouze kloboučky.

„Roste také čirůvka dvoubarvá, především na loukách. I když je to podzimní houba, v nynějším teplém počasí se jí daří," uvedl v pátek, kdy rtuť teploměru v Olomouci překročila deset stupňů Celsia.

Hojně v těchto dnech roste ucho Jidášovo a hlíva ústřičná.

Vánoční houbová polévka300 g penízovky, silný hovězí vývar, 2 brambory, 1 cibule, 200 g kořenové zeleniny, 30 g másla, 20 g hladké mouky, strooužek česneku, kmín, zázvor, polévkové koření, sůl, petrželka.
Na kostičky nakrájenou zeleninu, houby, brambory, celou cibuli, kmín, sůl dáme do vývaru. Vaříme tak slouho, až změknou brambory, které lžící nabereme i s cibulí z polévky na talíř, rozmělníme a vrátíme do polévky. Polévku zahustíme jíškou, ochutíme polévkovým kořením, zázvorem, utřeným česnekem a vaříme ještě 15 minut. Ozdobíme petrželkou a podáváme s pečivem.
Z
droj: www.dobrehouby.cz