Zábřežský bazén čeká v následujících dvou letech zásadní proměna a modernizace za téměř dvě stě milionů. Demoliční práce v areálu začaly už tento týden.

Zahájení rekonstrukce přitom provázejí úvahy o menší změně projektu. Přišla s nimi pracovní skupina, která má být po dobu stavby jakýmsi mostem mezi radou města a stavbaři. Členem skupiny je i projektant stavby Miloslav Tempír.

„Změna, kterou radě města navrhujeme, se týká režimu šaten. Ty mají být společné pro muže i ženy, ale zjistili jsme, že v Přerově provázejí stejnou úpravu velmi negativní ohlasy. Rádi bychom se problémům předem vyhnuli. Na změnu je ještě čas,“ vysvětlil Tempír.

Šatny s úložnými skříňkami jsou v projektu společné. Samostatné jsou pro obě pohlaví jen převlékárny a sprchy, muži i ženy by se tedy měli převlékat odděleně. V Přerově se ale ukázalo, že v praxi to vypadá jinak.

Šatny se hemží naháči jak na nudapláži

Protože mužům nahota tolik nevadí, často se do plavek převlékají přímo ve společné šatně, nazí do ní míří i ze sprchy. Šatna se tak občas hemží naháči jak na nudistické pláži.

Mnoho návštěvníků proti tomu protestuje, což potvrdil i mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.

ČTĚTE: Společné šatny na bazénu se hemží naháči

Společné šatny? Jsou ekonomičtější a lepší pro rodiny

Systém společných šaten má své výhody: je ekonomičtější díky lepšímu využití skříněk a pravděpodobně více vyhovuje také rodičům s dětmi, kteří už nemusejí posílat potomka opačného pohlaví do jiné šatny bez dozoru.

Negativa ale podle pracovní skupiny převažují. Jejími členy jsou vedle starosty Zdeňka Koláře (ODS) a projektanta i zastupitelé Zdeněk Kunrt (ODS) a Jiří Černý (KSČM), dále šéf správního odboru radnice Vlastimil Hloch.

Areál dostane i novou halu s atrakcemi

Pokud se městu podaří dát dohromady potřebné finance, mohli by se lidé v bazénu s šesti dráhami koupat v roce 2010 nebo o rok později.

První etapa stavby za 117 milionů korun je rozdělena na tři postupné kroky, a pokud se podaří uskutečnit do příštího léta první dva, nezůstane venkovní bazén v létě zavřený. Jeho technologie je totiž součástí krytého bazénu.

Projekt obsahuje ještě druhou etapu za 78 milionů. V ní by měla vyrůst další hala s rekreačním bazénem a vodními atrakcemi.