Do konce dubna se radary objeví v ulicích Mohelnické, Litovelské a v místní části Brníčko.

„Instalované budou na sloupech veřejného osvětlení. Do konce roku pak přibude informativní ukazatel v ulici Šumperské, tady je ale nejprve potřeba pro radar vybudovat samostatný sloup a přívod elektřiny, veřejné osvětlení je zde totiž na protilehlé straně silnice,“ informoval mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Pořízení a instalace čtyř radarů přijde na celkem dvě stě dvacet sedm tisíc korun.

„V Uničově se stejně jako v dalších městech setkáváme s častým překračováním rychlosti na hlavních silničních tazích,“ řekl velitel uničovské Městské policie František Opletal a doplnil:

„Tyto informativní ukazatele účinkují především psychologicky. Když slušný řidič uvidí, že jede rychle, podvědomě přibrzdí. Na skutečné piráty silnic ale platí jen pokuta.“

Proto si uničovská Městská policie také občas půjčuje úředně kalibrovaný radar. Výsledky jeho měření jsou závazné a případné překročení rychlosti je trestáno uložením pokuty.

Nejbližší měření úředním radarem v uničovských ulicích mají strážníci naplánované na úterý 16. března.

Mobilní radar však v uničovských ulicích nebude žádnou novinkou.

„Jedno takové zařízení už šest let rychlost automobilů měří. Vzhledem k velikosti a technickým nárokům ovšem není instalováno trvale, ale nahodile. Z výstupů, které jsou nově k dispozici na webových stránkách města v sekci Bezpečnost, podsekci Městská policie vyplývá, že drtivá většina řidičů jede rychlostí mezi pětačtyřiceti až devětapadesáti kilometry v hodině. Najdou se však i hazardéři s rychlostí převyšující sto kilometrů v hodině,“ doplnil tiskový mluvčí.