Venkovní učebna, jak zastřešenému prostoru na hřišti TJ Sokol místní říkají, je velká asi osmnáct krát osm metrů a lidé ji najdou kousek od základní školy.

„Chtěli jsme, aby dětem vznikla venkovní třída, kde se mohou za horšího počasí schovat, učit se. Takže tam nechybí lavice se stoly, prostor ale mohou využít i matky s dětmi. Při procházkách si tam mohou odpočinout a stavbu také využijeme i při sportovních a kulturních akcích," pokračoval starosta.

Doplnil, že je už vše hotovo a nechybí ani právě dokončený nový asfaltový povrch na opraveném parketu.

Náklady se vyšplhaly na 800 tisíc, dotace byla čtyři sta tisíc korun.

„První akcí, kterou altán prověříme bude už pátý ročník Újezdského karburátoru, který se koná v sobotu 18. června. Je to výstava historických vozidel nejméně pětadvacet let starých. Mohou tam ale být i vozidla o něco mladší, ale musí být něčím zvláštní prozradil za organizátory Petr Přichystal.

Samotná akce startuje ve 13 hodin a v 16 hodin se účastníci mohou těšit na spanilou jízdu aut Újezdem a taky po trase obec Paseka, Uničov a zpět. Pravidelně se účastní okolo šesti až sedmi desítek vozidel," sdělil starosta.

Doplnil, že chybět nebude ani tradiční burza náhradních dílů nebo bohaté občerstvení. Večerní program pak bude pokračovat ve 20 hodin koncertem mladé kapely Mirai ze severní Moravy a na ně naváže večerní zábava se skupinou Exces. Vstupné na večerní část programu je 120 korun.

„Zveme všechny na nevšední zážitek a pohodové prožití sobotního odpoledne zakončeného pěkným večerem," doplnil starosta obce.