„Obec sportovní halu potřebuje, takové sportovní zařízení nám chybí. Měli jsme tělocvičnu z 50. let, která byla malá a nedalo se tam skoro nic hrát, maximálně vybíjená. Máme i sokolovnu, ale ta je ve velmi špatném stavu a díky soukromé iniciativě jedné firmy by se měla přestavovat na squash a bowlingové centrum,“ uvedl starosta Velkého Týnce Petr Hanuška.

Nová hala by měla mít rozměry jako na profesionální basketbal.

„Bude sloužit škole, ale máme představu, že do tří nebo čtyř hodin ji bude využívat škola a pak my jako obec. Obávám se však, že se tam skoro nedostaneme, protože máme mnoho sportovních organizací, které zvláště od podzimu až do jara budou mít o její využívání zájem,“ pokračoval starosta.

Stavba sportovní haly ve Velkém Týnci

Na tělocvičnu by pak měl navazovat venkovní sportovní areál, který již v současnosti funguje a je vybaven novým atletickým oválem či umělou plochu na házenou a volejbal.

„Chtěli bychom udělat ještě dva kurty, jeden pro plážový a druhý pro normální volejbal a v příštím roce pak i dva tenisové kurty. Ještě by se ke škole mělo dostavět cvičiště na aerobik se zázemím malého občerstvení a posilovnou, ale to je iniciativa soukromého investora,“ doplnil.

Sportovní hala ve Velkém Týnci stojí okolo pětadvaceti milionů korun. Částku sedmnácti milionů získala obec z Regionálního operačního programu Střední Morava, tři miliony platí ze svého.

„Dalších pět milionů bude stát sociální zázemí, jako jsou šatny a sprchy. O tyto peníze žádáme ministerstvo financí,“ doplnil starosta. (paš)