Rekonstrukce dalšího mostu na okraji historického centra Olomouce měla původně začít už v pondělí 11.května. Uzavírka ulice 1. máje se tak odkládá, stejně jako chystaná objížďka od křižovatky na Žižkově náměstí ulicemi Husova a Komenského.

„Z technických důvodů na straně zhotovitele došlo k odložení zahájení stavby. S největší pravděpodobností začne 18. května. Aby nedošlo k situaci, kdy bude komunikace uzavřena a na mostě nebudou probíhat stavební práce, bude uzavírka korespondovat se skutečným zahájením realizace stavby. Rozhodující je, že to nebude mít vliv na termín dokončení investice,“ sdělila mluvčí města Radka Štědrá.

Znovuotevření restauračních předzahrádek v Olomouci - 11. května 2020
Olomouc ožívá: otevřely zahrádky, obchoďáky i kadeřnictví

Ulice 1. máje bude v místě mostu uzavřená, automobilová doprava se nedostane ani do ulic Nábřeží Přemyslovců a Jiřího z Poděbrad.

„Objízdná trasa povede od křižovatky na Žižkově náměstí ulicemi Husova, Komenského do ulice 1. máje a stejně i v opačném směru,“ informovala Radka Štědrá.

Městu se podařilo sladit termín s protipovodňovými opatřeními a demolicí mostu přes řeku Moravu, které provádí Povodí Moravy.

„Využíváme období, kdy ulicí 1. máje nemohou jezdit tramvaje. Stavební práce budou probíhat po polovinách. Tak, aby zde byla zachována náhradní autobusová doprava na trase od hlavního nádraží do centra města,“ popsal investiční náměstek Martin Major.

Kompletní rekonstrukce mostu, který má rozpětí 17 metrů, má být hotová v prosinci letošního roku. Přijde na 27 milionů korun. Počítá se s odbouráním stávajících pojízdných vrstev mostu včetně kolejového svršku, betonáží nové spřažené desky a říms a s provedením nových izolací, dilatací, chodníků i zábradlí. Kvůli stavbě protipovodňových opatření a demolici mostu přes řeku Moravu jezdí od hlavního nádraží směrem do centra místo tramvají náhradní autobusy. Aktuální jízdní řády zájemci najdou na www.dpmo.cz.

Začala oprava ulice 8. května v centru Olomouce. 14. dubna 2020
Proměna ulice 8. května začala, hotovo má být ještě letos