Kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy Moravského divadla přišel činoherní soubor před dvěma lety o zkušebnu. Přestavba zadního traktu totiž kladla důraz především na sociální zařízení.

Herci nyní využívají Dvořákův sál budovy Žerotín ve Slovenské ulici, od příštího roku by však už nemuseli Moravské divadlo vůbec opouštět. Nová zkušebna má totiž vzniknout přímo v podkroví budovy.

„Momentální provizorní stav, kdy herci docházejí do Dvořákova sálu, způsobuje řadu problémů. Rada města nyní obdržela studii na vybudování komorního sálu v místě současné echo komory, která již není využívaná a slouží jako archiv. Místnost o rozloze osm a půl krát třináct metrů by sloužila jako zkušebna činoherního souboru, případně jako sál pro komorní představení,“ popsal náměstek primátora Jan Holpuch.

Studie počítá s náklady ve výši devět milionů korun.

„K realizaci by mělo dojít v létě 2010 s tím, aby již od následující divadelní sezony mohli činoherci tuto místnost využívat. Samozřejmě že práce musí probíhat v létě, po dobu divadelních prázdnin,“ doplnil Holpuch.