K zapůjčení totiž nabízí dva samoobslužné grily, jeden v rozáriu a druhý v Botanické zahradě Výstaviště Flora.

Stačí jen zavolat, objednat se a pracovníci Flory už nachystají vše pro pohodovou grilovačku.

Samoobslužné grily jsou milovníkům zahradních pikniků k dispozici od května, kdy se například v olomouckém rozáriu po zimní pauze otevřel také stánek s občerstvením pro všechny návštěvníky.

„Rezervace grilování je jednoduchá. Stačí se dopředu ozvat telefonicky či mailem a nahlásit termín, počet osob,“ řekl Milan Špruček, vedoucí „restaurace a“, která je ve správě Výstaviště Flora Olomouc a která samoobslužné grily i stánek s občerstvením v rozáriu provozuje.

Dvě stovky za dvě hodiny

Lze si donést svoje naložené maso a potraviny, zároveň si ale lze suroviny, ze kterých se bude grilovat objednat i v restauraci.

„My už pak všechno na místě připravíme, a to včetně paliva na otop. Samotná příprava dobrot už ale bude na účastnících pikniku,“ pokračoval Milan Špruček s tím, že během grilování je rozárium normálně otevřené i pro ostatní návštěvníky.

Pronájem grilu přijde na dvě hodiny na 200 korun, je ale třeba počítat s vratnou kaucí 300 korun.

Za drobný poplatek lze zapůjčit i opékací vidlice, dřevo vyjde na 50 korun a dřevěné uhlí na 85 korun. Potraviny na gril objednané v restauraci se platí zvlášť.

Milan Špruček ještě upozornil také na to, že grilované dobroty lze v rozáriu koupit i hotové, bez nutnosti zapojit se do jejich přípravy.

„Kolektiv naší restaurace griluje pro zájemce vždy v pátky a soboty odpoledne a večer. Zájemci se mohou těšit na maso, ale třeba i sýry či ryby,“ prozradil Milan Špruček.

Napuštění brouzdališť zdržela reklamace

Dalším vylepšením pro návštěvníky olomouckého rozária je již od začátku května nové kontejnerové sociální zařízení, které nahrazuje loňské provizorní mobilní kabinky.

„Chceme tak v tomto atraktivním prostoru zvýšit komfort a kulturu pro naše návštěvníky ještě před plánovanou druhou etapou rekonstrukce rozária, jejíž součástí má být i vybudování stálého sociálního zázemí,“ uvedl ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř a poznamenal ještě, že příští týden se také napustí brouzdaliště v Rozáriu.

„Dnes se podařilo odstranit reklamace a příští týden by se měla voda napustit,“ dodal ředitel.

Odpočinkový areál zdarma

Olomoucké rozárium, tedy růžová zahrada, se veřejnosti otevřelo po rozsáhlé rekonstrukci za třiatřicet milionů korun, loni v dubnu.

Plocha rozária o rozloze tři a půl hektaru se po opravách proměnila v odpočinkový areál, návštěvníkům nabízí například piknikovou louku.

Vstup je zdarma, na noc se zavírá. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9.30 do 18 hodin.