Až deset centimetrů sněhu napadlo v pátek podle silničářů v horských oblastech Šumperska.

Situace se na severu Olomouckého kraje již uklidnila, přestalo sněžit a teploty se pohybují nad nulou. Řidiči by však přesto měli zůstat obezřetní. V nejvyšších polohách mohou narazit na vozovkách na sníh.

Nový sníh zaměstnal především silničáře na Šumpersku. Sněžení tam už podle nich ustává, blíží se však zřejmě další fronta.

„Napadnout mohlo na horách podle mého odhadu tak do deseti centimetrů. Vozovky jsou po chemickém ošetření holé a mokré, někde se zbytky rozbředlé sněhové kaše. Na cestách udržovaných inertně leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem,“ řekl v pátek ČTK dispečer šumperských silničářů.

I přes sněhovou nadílku neměli dnes silničáři informaci o tom, že by měli na Červenohorském sedle problémy řidiči kamionů. Netvoří se podle nich na horských cestách ani sněhové jazyky.

Klidnější situace je také na Jesenicku.

„Je to v pohodě, silnice jsou holé a mokré, místy leží zbytky kaše. V Jeseníku napadl jen poprašek, horší to bylo na šumperské straně. Zastavilo se to na kopcích,“ uvedl dispečer jesenických silničářů. Podotkl, že už nesněží. Řidiči by přesto podle správců silnic měli jezdit opatrně. Také na Olomoucku jsou silnice sjízdné a většinou mokré. Problémy nejsou ani ve výše položených úsecích na Šternbersku.

Dnešní sněhová nadílka znovu o něco zlepšila i lyžařské podmínky na horách. Podle náčelníka Horské služby v Jeseníkách Michala Klimeše tam stále drobně sněží, je mlha a fouká čerstvý nárazový vítr. Lidé by se tak měli podle něj vyhnout hřebenovým túrám a držet se spíše lesních úseků, kde by měly být i upravené lyžařské stopy.