„Dnes mohou mravenečníka v plné síle vidět i s jeho matkou návštěvníci, neboť v těchto dnech opustil ubikaci v zázemí a přesunul se do svého trvalého bydliště v Jihoamerickém pavilonu,“ popsala ošetřovatelka Hana Dostálová.

Jedná se o osmé úspěšně odchované mládě tohoto druhu od roku 2011, kdy se olomoucká zoo začala chovem mravenečníků velkých zabývat.

Mravenečníci patří do skupiny chudozubých, žijících v oblastech pamp Jižní Ameriky. Ve volné přírodě se vyskytují poměrně běžně, avšak jejich chov v zajetí není snadný. Jeden z důvodů se přičítá právě nepřítomnosti termitů v potravě.

„Tato pro ně nejdůležitější část jídelníčku ve volné přírodě se nesnadno nahrazuje jinou krmnou dávkou. Na krmení v zoo se podává jemně namleté libové hovězí nebo drůbeží maso namíchané se syrovými vejci, notná dávka hmyzu, nechybí ani ovoce v podobě banánů, granule pro hmyzožravce a v neposlední řadě minerály a vitaminy. Trávicí funkce se podporuje rašelinou,“ přiblížila menu mluvčí olomoucké zoo Iveta Gronská.