Projekt před časem koupila a upravila developerská společnost ze skupiny olomouckého podnikatele a investora Richarda Morávka, který stojí i za stavbou nedalekého obchodního centra Šantovka.

Na šesti podlažích nabídne 14 tisíc metrů čtverečních kancelářských a obchodních prostor. Komplex bude stát 900 milionů korun a počítá se 150 parkovacími místy ve třech suterénech či vybudováním zastřešeného centrálního atria.

Dokončení Envelopa Office Center je plánováno na léto 2021.

Stavba za 900 milionů

Novou Envelopu chystala již před osmi lety společnost CS Property Private. V Olomouci chtěla nabídnout kanceláře s podzemním parkingem a komerční služby. Taky kavárnu, fitness zázemí a prodejny, investor plánoval navázat na vznikající městský bulvár na třídě Kosmonautů. Územní rozhodnutí získala Nová Envelopa v roce 2012.

Projekt před časem koupila a upravila developerská firma podnikatele Richarda Morávka. Na výstavbu nové polyfunkční budovy pro zdravotnictví, služby a administrativu se třemi podzemními a šesti nadzemními podlažími získala vloni stavební povolení. Stavební stroje se pustily do práce zhruba před dvěma týdny.

Komplex moderní administrativní budovy nadčasového střihu projektovalo architektonické Studio Acht. Umístěním naváže na nedaleké Obchodní centrum Šantovka.

„Trvalá poptávka po kvalitních administrativních prostorech nás přivedla k realizaci projektu, který vhodně doplní nabídku na lokálním trhu a umožní tak nejen olomouckým firmám získat reprezentativní kancelářské či obchodní prostory, kterými v této chvíli město Olomouc, ani nejbližší okolí nedisponuje,“ informoval manažer projektu Envelopa Office Center Patrik Loydl.

„Budova, jejíž výstavba bude stát cca 900 milionů korun, poskytne po dokončení pracovní zázemí pro více než 1 000 pracujících. Všechna patra budovy umožní jakékoliv prostorové uspořádání kanceláří a maximálně efektivně se přizpůsobí veškerým požadavkům budoucích nájemců. Typické patro nabídne 2 700 metrů čtverečních administrativních prostor nejvyššího standardu,“ popisoval manažer nový ambiciózní projekt olomoucké developerské a investiční společnosti Redstone Real Estate.

150 parkovacích míst

Celkem objekt nabídne na šesti podlažích na 14 tisíc metrů čtverečních moderních kancelářských a obchodních prostor.

„Komfort a potřebné zázemí budovy pak doplní velkoryse pojaté zastřešené centrální atrium, kantýna, kavárna, kolárna a také 150 parkovacích míst ve třech suterénech. Věříme, že nabídka kvalitních prostor a umístění v centru města může do Olomouce přilákat zajímavé nájemce a zaměstnavatele z celé republiky a pomůže dále zviditelnit Olomouc jako vhodné město pro podnikání,“ sdělil Patrik Loydl.

Dokončení a uvedení do provozu Envelopa Office Center je podle investora plánováno na léto 2021.

„Vzhledem ke složité situaci na stavební trhu, jsme se rozhodli opustit obvyklou cestu realizace formou generálního dodavatele stavby a nahradili ji stále častěji využívanou alternativní variantou tzv. construction managementu, což je zjednodušeně řečeno projektové řízení stavby a její členění na dílčí profese. Tato varianta se ukázala jako jediné schůdné řešení, abychom v reálných podmínkách dneška byli schopni stavbu tohoto rozsahu vůbec zahájit,“ informoval o formě výstavby manažer projektu.

Envelopa Olomouc

Jedná se o výstavbu nové polyfunkční budovy pro zdravotnictví, služby a administrativu se třemi podzemními a šesti nadzemními podlažími. Objekt bude umístěn v jihovýchodním kvadrantu křižovatky ulic tř. Kosmonautů, Wittgensteinova a tř. 17. listopadu.

Půdorys objektu bude respektovat lichoběžníkový tvar pozemku. Objekt bude mít tři podzemní podlaží, kde bude umístěn parking a šest nadzemních podlaží. Objekt budou tvořit dvě základní hmoty – na severu část A na jihu část B, mezi kterými bude v úrovni 2. nadzemního podlaží atrium zastřešené v úrovni 5. nadzemního podlaží.

Výška objektu nad upraveným terénem bude 23 metrů. Parter severního průčelí, orientovaného do tř. Kosmonautů a západního průčelí do ulice Wittgensteinovy, bude využíván jako obchodní plochy.

Zdroj: Stavební povolení, MMO, dne 18.07.2018, stavebník Profectus Development