Od 19. dubna do 1. května nabídnou nejen besedy, ale také koncerty, zajímavé výlety a tradiční Ekojarmark na Horním náměstí.

„K myšlenkám Zdeňka Neubauera se během tří dnů vztáhne celá řada dalších osobností a přátel: Ivan M. Havel, přírodovědci Stanislav Komárek, Zdeněk Kratochvíl, Jaroslav Flegr, Anton Markoš, David Storch, Petr Pokorný a také filosoficky uvažující Františka Jirousová a Zdeněk Kratochvíl. Program besed doplní i další výrazní myslitelé a popularizátoři vědeckých poznatků: Václav Bělohradský, Václav Cílek či Jan Keller," zval na výjimečná setkání hlavní pořadatel EDO Michal Bartoš.

EDO 2013 nabídne i dva slavnostní večery.

„Zahájení festivalu obstará vynikající italský varhaník Enrico Zanovello se svým koncertem v chrámu Svatého Michala," uvedl Bartoš.

Ten v neděli 28. dubna v Divadle hudby pak bude věnován autorskému výkladu uměleckých koncepcí v rámci realizace expozice pro veřejnost „Domu přírody Litovelského Pomoraví" (DPLP) – přírodní galerie Sluňákov.

Poznávací výlet do Vítkovic

Organizátoři EDO připravili dva výlety na zajímavá místa.

V sobotu 20. dubna mohou lidé společně s Jánem Kadlecem poodkrývat na pěším výletě tajemství krajiny kolem Bradla, jiní se ve stejný den mohou vydat do ZOO Olomouc na Den Země.

Na neděli 21. dubna je naplánován výlet do areálu Vítkovic, který do nové podoby i funkce navrhl architekt Josef Pleskot.

„Při zpáteční cestě čekají na účastníky zájezdu zastávky v Odrách, Budišově nad Budišovkou a ve Staré Vodě ve vojenském újezdě Libavá. Tento výlet je pouze pro předem přihlášené," upozornil Michal Bartoš.

V programu EDO jsou i výlety za zpěvem olomouckých slavíků a za poznáním ptáků, kteří zabydlují olomoucké parky.

Ekojarmark s koncerty a divadlem

Další exkurze povede po stopách olomouckých popelářů.

„V rámci EDO se také konají dvě výstavy: „Místa setkání" a jubilejní výstava Jana Jemelky v Galerii Caesar," uvedl Bartoš.

Ekologické dny vyvrcholí 1. května Ekojarmarkem, na němž se zájemci dozvědí více například o třídění odpadů.

Mohou navštívit přes sto s tradičními řemesly, divadelní představení na nádvoří radnice, podívat se na historickou Olomouc z radniční věže.

„Nebo prožít májový polibek pod rozkvetlým stromem v rámci „Májové Olomouce"," lákal na Horní náměstí, kde na hlavním pódiu vystoupí Vladimír Mišík a ETC, Iva Bittová a Čikori, Luboš Pospíšil a 5P, Žamboši, ale hlavně dva letošní držitelé Andělů: Zrní a Tomáš Kočko a orchestr.

Aktuální a podrobný program Ekologických dnů Olomouc 2013 ZDE