„První ročník závodu dračích lodí v Olomouci se bude konat v sobotu 13. srpna v areálu TJ Lodní sporty nedaleko olomoucké Envelopy," upřesnil pořadatel závodů Petr Zakopal.

Odpoledne před akcí se na jezeře budou konat tréninkové jízdy, hlavní program vypukne o den později od devíti hodin, kdy se pojedou závody lodí na 200 metrů.

Od třinácti hodin si pak budou moci zasoutěžit děti, které se přijdou na akci podívat.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

„Pro děti bude připravený skákací hrad či ukázky balonové techniky. Lidé si budou moct vyzkoušet hořák a vyfotit se s balonem. V případě hezkého počasí bude možnost kotvených letů," nastínil Petr Zakopal s tím, že sobotní den skončí party.

V záři na přehradě

Závody dračích lodí se pojedou i na plumlovské přehradě a zpestří lidem začátek školního roku, konkrétně 2. až 4. září.

„Letos poprvé tak potrvá akce tři dny. Navíc chceme do závodů zapojit i školy z celého regionu, aby mohly netradičním způsobem začít nový školní rok," řekl hlavní organizátor závodů Petr Zakopal.

Závody dračích lodí budou rozděleny do pěti kategorií, do kterých se mohou zájemci stále hlásit.

Kategorie Sport je připravena pro profesionály a poloprofesionály, kteří se závodů dračích lodí účastní pravidelně, kategorie Fun je vyhrazena pro týmy, kluby, sbory, rodiny a party přátel, kteří se účastní maximálně jednoho závodu za sezonu.

Na své si přijdou i týmy firemních posádek, kteří ještě nikdy na dračích lodích nezávodili, své místo budou mít i ženské posádky a nebude chybět ani kategorie vyhrazená pro děti a juniory. Zájemci se mohou stále hlásit, a to do pěti kategorií.

Více informací na www.zaki-sport.cz.