Zábavní park Krokodýlek, jak se má areál jmenovat, bude v bývalé továrně Kovo-dřevo na konci Florykovy ulice lákat na příklad na horolezeckou stěnu, lanové centrum nebo trampolíny.

Rodiče další možnost, kam vzít potomky, vítají.

„Je to chvályhodný počin, těší mě to. Něco takového v Olomouci chybělo. Když je škaredé počasí, bude to zajímavá rodinná atrakce blízko centra. I když nejsme zrovna příznivci obřích zábavních center, kam se musí davy lidí dopravit autem. Je také otázka, jaké bude vstupné, ale minimálně jako občasné zpestření programu bychom to určitě využili," komentoval nápad nového směřování někdejší fabriky otec dvou malých dětí Michal Jurák, který bydlí pět minut od ní.

Vizualizace dětského světa Krokodýlek v olomoucké čtvrti Lazce

Vizualizace zábavního areálu Krokodýlek. Zdroj: Filip Gregůrek

Jezírko s loďkami i fotbal

Vstupné je zatím ve hvězdách, budoucí ředitel centra Filip Gregůrek už ovšem ví, co bude za pokladnami čekat.

„Chystáme horolezeckou stěnu, trampolíny, klec na hraní, skluzavku, jezírko s loďkami nebo dřevěnou maketu lodi," vyjmenoval.

Jako ztělesnění jména se v hale bude tyčit velký nafukovací krokodýl. Své místo v ní nejspíš najde i malé hřiště na badminton nebo fotbal.

Práce na projektu připravovaném přes dva roky začaly.

„Stavební povolení máme sehnané a už jsme to rozjeli. Hala má tři a půl tisíce metrů čtverečních. Určitě to bude největší atrakce svého druhu na Moravě," srovnává investor Filip Gregůrek s jinými dětskými světy.

Brněnský park Bongo má dva tisíce osm set metrů čtverečních a Galaxie Zlín zabírá ještě o tři sta metrů méně.

Vizualizace dětského světa Krokodýlek v olomoucké čtvrti Lazce

Vizualizace zábavního areálu Krokodýlek. Zdroj: Filip Gregůrek

Opraví také silnici?

I když zábavní park myslí hlavně na menší, v budoucnu by se mohli při návštěvě jejich rodiče zabavit i jinak než v kavárně. Využilo by se tak i první patro.

„Až bude hala v provozu, chtěli bychom do ní ještě umístit zumbu, aerobic, spinning. Uvidíme, co se chytne," zvažuje Gregůrek.

Lidé z Florykovy ulice, která je kolmá na Lazeckou, dlouhodobě upozorňují na špatný stav ulice. Dětský svět může být příslibem, že se situace zlepší, i když by po ní pak možná jezdilo víc aut.

Parkovacích míst kolem haly bude asi sedmdesát. Zástupci dětského světa jednají s radnicí, zda by cestu nespravila.

„Opravená silnice by byl silný argument, je totiž ve velmi špatném stavu. Ještě je třeba dořešit dílčí věci jako třeba provoz v ulici. Projekt nicméně není špatný a myslím, že i obyvatelé sídliště by ho využívali, byť je samozřejmě plánovaný minimálně s regionálním záběrem," podotkl předseda komise městské části Lazce Radim Schubert.

Vizualizace dětského světa Krokodýlek v olomoucké čtvrti Lazce

Vizualizace zábavního areálu Krokodýlek. Zdroj: Filip Gregůrek

Pro Ostravany i Slováky

Připomněl tak, že zábavní park této velikosti rozhodně přiláká návštěvníky z mnohem větších dálek než jen ze sousedství.

„Chtěli bychom mít celokrajský záběr. Když se bude dařit, můžeme zaujmout Ostravsko, odkud je pěkné spojení, stejně tak přes Zlín by mohli dojet lidé i ze Slovenska. Vím, že ve Zlínském a Jihomoravském kraji fungují podobné provozy dobře, zdá se mi to jako pěkná práce," plánoval Filip Gregůrek, kdo všechno by mohl jeho čtyřicetimilionovou investici navštívit.

Počítat přitom může s tím, že by ho krajský úřad zahrnul do svých propagačních materiálů.

„V kraji podobná zařízení pro děti vůbec nejsou. V Přerově se uvažovalo o zábavním parku zaměřeném na archeologii a minulost, ale zatím se neuskutečnil. Lidé se hodně ptají, kam s dětmi. Něco nového určitě uvítají, potenciál to má velký," zhodnotila naděje Krokodýlka Hedvika Dostálová z oddělení cestovního ruchu na krajském úřadě.