Diváci si jej porpvé mohou užít už tuto sobotu 25. června od 20 hodin.

Pokud se snímkem nebudou spokojeni, jednoduše odejdou a vrátí se jim vstupné.

„Hlavní myšlenkou je jít na film bez předsudků, očekávání, dopředu načtených recenzí a hlavně bez předem utvořeného názoru," vysvětluje programová vedoucí kina Metropol Jiřina Pavlíková.

„V poslední době se velmi často stává, že jsou filmy pohřbeny ještě před svou premiérou, a to vlnou negativních recenzí. Z poslední doby to dokazuje například Batman vs Superman, který je velmi dobrý nebo přinejmenším srovnatelně dobrý, jako ostatní komiksové adaptace, ale byla proti němu již od obsazení Bena Afflecka vedena velmi negativní kampaň," míní Jiřina Pavlíková.

Festivalové hity

Vysvětluje, že do kina naslepo budou vybírané filmy, které se v Olomouci na velkém plátně nikdy nehrály.

Ať už se jedná o festivalové hity či snímky, které prostě do našich kin nedorazily.

„Zatím máme program na tři prázdninové projekce," prozradila programová vedoucí.

Ke kinu naslepo se pojí i jiná pravidla. Budou se prodávat běžné vstupenky za 50 korun, ale přibližně 15 až 20 minut po začátku filmu budou diváci mít možnost odejít ze sálu a vrátit vstupenku v případě, že již snímek viděli a nechtějí jej vidět znovu či se jim nelíbí a nechtějí jej vidět celý.

„My ale doufáme, že diváci v duchu tohoto projektu dají šanci i filmům, na které by běžně nešli a vydrží do konce," doufá.

Podobný projekt už funguje i v jiných městech, například v pražském kině Aero nebo v brněnském kině Scala.

„Projekt bychom chtěli o prázdninách vyzkoušet s tím, že pokud by diváky zaujal, budeme v něm pokračovat i dál," dodává Jiřina Pavlíková.

Více informací na webu Kina Metropol