oltvHlavní čtyřpatrová budova nabídne celkem sto ubytovacích míst pro seniory.

Ubytováni budou v šesti dvoulůžkových a osmaosmdesáti jednolůžkových bezbariérových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Modernizace se dočkalo také stravovací zařízení, které je tak připraveno na plánované navýšení počtu strávníků.

Aby seniorům mohla být k dispozici komplexní nepřetržitá ošetřovatelská zdravotní i sociální péče, je v komplexu ordinace lékaře, rehabilitační místnost, kaple, společenský sál, a v každém patře potřebné zázemí pro personál.

„Pro náš domov je otevření nové budovy symbolickým vstupem do 21. století. Opouštíme standardní péči o seniory, na jakou jsme byli dosud zvyklí. Díky modernizaci můžeme našim seniorům zajistit šťastný a pohodlný pobyt," řekl ředitel Domova seniorů POHODA Jiří Floder.

Oblý pavilon je funkčně i vizuálně členěný na tři části – čtyřpodlažní obytnou část, jednopodlažní část zázemí a předsazenou přízemní vstupní halu.

Modernizace areálu bude pokračovat už letos na podzim rekonstrukcí panelového domu, následovat bude zateplování objektů.

„Zatím kapacitu domova nenavyšujeme. Do nové budovy stěhujeme stávající klienty, po dokončení rekonstrukce starších budov budeme mít k dispozici přibližně o 90 míst více," vysvětlil Floder.

Domov seniorů má aktuálně 217 klientů, dalším 109 poskytuje tato příspěvková organizace chráněné bydlení.