„Vozidla jsme ozvláštňovali například obrázky z naší soutěže nebo náborovými informacemi. Jedno jsme ve spolupráci se zoo pojali jako reklamu na Zoo Olomouc a letos jsme si s tímto partnerem řekli, že uděláme vánočně laděnou výzdobu, i s osvětlením. Co máme odezvu, tak se vůz líbí,“ popisoval novinku Michal Kollár, provozně-technický náměstek TSMO.


Nahrává se anketa ...

Podnik plánuje vánočně vydekorovat ještě malé vozidlo. „Multikáru, která sváží koše, ale v tomto případě je to trochu komplikovanější, tak uvidíme, jestli se nám to nakonec podaří,“ dodal.

TSMO chtějí zároveň tímto netradičním způsobem upozornit na potřebu třídění komunálního odpadu. „V období, kdy je odpadu velké množství, jsme chtěli ponouknout Olomoučany, aby skutečně věnovali pozornost jeho roztřídění,“ vysvětlil náměstek.

Vánočně vyzdobená tramvaj typu EVO
VIDEO: Vánočně vyparáděné tramvaje vyjely do ulic. Kdy a kde je můžete potkat

Do olomouckých ulic v těchto dnech vyrazily vánočně vyparáděné tramvaje, které již tradičně dělají v předvánočním čase radost nejen dětem. Kromě světýlek je Dopravní podnik města Olomouce nově ozdobil i tematicky laděným polepem v duchu zimní krajiny nebo vánočního svetru.

Provozní olomoucké hospody Letňák Tomáš Adamec
Olomoucká novinka: předvánoční Letňák ožívá koncerty, punčem i zabijačkou