Všichni se však shodují, že je nejdůležitější, aby část města byla pro pojmenování po bývalém československém i českém prezidentovi dost důstojná.

V Olomouci se o pojmenování nových ulic bavili zastupitelé na svém středečním zasedání. Shodli se, že nebudou žádné přejmenovávat.

„Jsou s tím spojené složité administrativní záležitosti. Zastupitelé se proto domluvili, že počkají, až ve městě přibude zcela nová ulice ve vhodné čtvrti a tu pak po Václavu Havlovi pojmenují. Chceme, aby jeho jméno bylo spojené s důstojným prostředím,“ popsala mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová.

Podobně zareagovali také ve Šternberku. Pro nové ulice mají databázi jmen, které vybírali obyvatelé města. Jméno Václava Havla tak do ní chtějí přidat.

„Ze seznamu vybíráme, když hledáme název pro novou ulici. Při vhodné příležitosti se určitě budeme o pojmenování po prezidentovi bavit,“ uvedla tajemnice šternberské radnice Naděžda Studecká.

V Uničově zatím o tématu vedení města nehovořilo. Podobně jsou na tom v Litovli. Pojmenování nové ulice po exprezidentovi také radní zatím neprobírali.

„Vše je zatím jen ve stadiu úvah. Vedení města se ale bude tématikou zabývat,“ informoval tajemník litovelské radnice Radovan Vašíček. (luc)