Vstupenky na akci jsou slosovatelné o jízdu ve ferrari. Pořadatelem Mistrovství ČR v kombinaci deseti tanců 2012 je Klub sportovního tance QUICK Olomouc ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu. Spolupořadateli jsou Univerzita Palackého v Olomouci a Taneční škola Coufalovi.

„Mistrovství je velmi atraktivní tím, že se taneční páry utkají jak v latinskoamerických, tak ve standardních tancích,“ upozornil Igor Opravil z Klubu sportovního tance QUICK Olomouc.

Doplnil, že mistrovství ve sportovním tanci se v Olomouci koná vůbec poprvé.

„Aby nám byla tato titulární soutěž přidělena, museli jsme projít náročným výběrovým řízením na Českém svazu tanečního sportu,“ řekl Opravil s tím, že mistrovství v tanečním sportu se zpravidla konají ve velkých městech, jako jsou Praha, Brno nebo Ostrava.

Na mistrovství republiky v kombinaci deseti tanců se do Olomouce sjedou nejlepší páry naší republiky ve všech věkových kategoriích junioři, mládež, dospělí a senioři.

Taneční soutěž odstartuje už ráno 9 hodin a vyvrcholí před 21. hodinou. Dopoledne se mohou diváci těšit na kategorie junior-I a mládež a odpoledne junior-II, dospělí a senioři.

Umění špičkových párů bude možné obdivovat od 16 hodin a poté při následném večerním semifinále a finále.

„Na mistrovství dorazí aktuálně nejlepší taneční pár v ČR ve standardních tancích a kombinaci deseti tanců a také finalisté mistrovství světa a vítězové mnoha světových soutěží Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová. Tento pár získal celkem jednadvacet titulů mistrů ČR,“ pozval na akci Igor Opravil.

Kristýna Coufalová a soutěž o jízdu ve ferrari

Domácí olomoucké barvy bude v taneční soutěži hájit taneční pár Tomáš Přidal a Gabriela Hořínková. Ti jsou mimo jiné semifinalisty mistrovství ČR v kombinaci deseti tanců a účastníci mnoha světových tanečních soutěží.

Na tanečním parketu se objeví i tanečníci z úspěšné televizní show StarDance …když hvězdy tančí, zejména vítězka první řady Kristýna Coufalová. Ta je zároveň neoficiální patronkou olomouckého mistrovství.

Pořadatelé nezapomněli ani na diváky. Velkým lákadlem je soutěž o jízdu v legendárním sportovním voze značky Ferrari. Vstupenky na akci jsou slosovatelné a výherci divácké soutěže mají možnost vyhrát hodinovou projížďku.

Záštitu nad celou akcí převzali hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík, primátor statutárního města Olomouce Martin Novotný a rektor Univerzity Palackého v Olomouci Miroslav Mašláň.