„Bydlíme kousek od náměstí, máme to blízko. Nejsme opuštěná, máme své rodiny a jsme ještě aktivní, ale máme radost, že budeme v klubu. Má to své výhody," shodly se dvě Olomoučanky.

Podle nich místní klub budou určitě využívat.

„Jsme hodně rádi, že se to tady udělalo. V klubu se můžeme sejít, popovídat si, prostě se potkat. Všichni se tady známe," řekla zase osmasedmdesátiletá Věra Zatloukalová.

Klub se otevřel v přízemí budovy na Terrerově náměstí 2, naproti tamní pobočce knihovny. Kromě seniorů v prostorech najdou své zázemí i členové Komise městské části Olomouc-Neředín.

„Osobně klub vítám a jsem rád. Jako komise jsme se o prostory ucházeli už několik let, v Neředíně nic podobného doposud nebylo. Přál bych si, aby tam lidí chodilo hodně," řekl František Minařík, předseda Komise městské části Neředín.

Poznamenal, že prostory původně sloužily městské polici, teď tam své zázemí najdou senioři, malé pracoviště tam bude mít i olomoucký magistrát a bude tam i veřejný internet.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům starších občanů z této lokality města, v jehož blízkosti funguje také dům s pečovatelskou službou, a žije i poměrně dost starších obyvatel také v rodinné zástavbě," vysvětlila důvody zřízení nového klubu náměstkyně primátora Eva Machová.

Město nyní zřizuje a provozuje celkem 18 klubů pro seniory a 1 klubovnu a v současné době eviduje téměř 1 200 členů.