Velkoobchody totiž v pátek ještě téměř žádný levný tvrdý alkohol nenabízely.

Podobně jako ve dnech prohibice to v nádražní hospodě vypadalo i v sobotu večer. Lidé seděli a klábosili hlavně u piva a cigarety. Panáky tvrdého alkoholu na odbyt nešly, protože výběr byl pořád ještě omezený.

„Klasický rum nebo vodku vůbec nenaléváme, protože naši dodavatelé nic takového na skladě s novými kolky nebo certifikáty ještě neměli. Zatím nám nabízeli jen hodně drahé archivní pití, různé koňaky a whisky, ale to tady nikdo nepije, neprodalo by se to. Počkáme do pondělí, snad do té doby velkoobchody rozšíří i nabídku levnějších druhů tvrdého alkoholu," řekla servírka Světlana.

Hostům v posledních několika týdnech nabízela kromě piva jen alkoholické nápoje, které obsahují do 20 procent alkoholu.

„Máme tady třeba broskvovou vodku. Rozlévali jsme také nový slabší rum, který má přesně 19 a půl procenta alkoholu. Lidem taky chutnal, ani jim tolik nevadilo, že to není běžná ´čtyřicítka´," říká Světlana a ukazuje prázdnou láhev od prohibiční speciality.

Návštěvníci nádražní hospody po ní tvrdý alkohol během prohibice nijak razantně nevyžadovali.

„Viděli všechny zprávy o otravách metanolem v televizi, bavili se o tom mezi sebou a moc dobře věděli, že nějaké naléhání by bylo marné. Nic zakázaného bych jim rozhodně nenalila," ujistila servírka.

Štamgasti sedící v oblaku cigaretového kouře si dávali pivo, prázdné štamprle na stole neměli.

„Tvrdý alkohol mi nechybí a to slabé prohibiční pití určitě zkoušet nebudu. Kdo ví, z čeho to tak nahonem namíchali. Úplně si vystačím s pivem," řekl Marek ze Šternberka.

Jeho kamarád souhlasně pokyvoval hlavou a upíjel ze sklenice zbytek piva.

„Když už si dám panáka, tak jedině poctivou domácí slivovici. Jen z vlastního ovoce a z dobré pálenice, aby se člověk nemusel bát, že se z toho otráví. V hospodě bych to ještě nějakou dobu neriskoval. Kdo ví, kolik toho pančovaného chlastu ještě všude je," přemýšlel nahlas muž středního věku.