Průvod velkých a malých čarodějnic a čarodějů vyšel v sobotu odpoledne od místního obecního úřadu. Pak všichni zamířili do přírodního areálu na Rybníčku, kde se představila první lutínská čarodějnická škola. Akci pořádá kulturní komise obce Lutín už pátým rokem, za tu dobu se z ní stala oblíbená tradice.

„Každý rok připravujeme jiný kulturní program. Letos zakládáme první čarodějnickou školu, budeme do svých řad nabírat nové žáky. Máme velmi kvalitní pedagogický sbor a šikovného školníka, který se dětem stará o zdravou stravu. Připravuje jim například brouky, pavouky a další havěť na různé způsoby," řekla za pořadatele členka lutínské kulturní komise Alena Večeřová, která každoročně zastává roli hlavní šamanky.

O chvíli později už byli malí i větší žáci přijímáni a pasováni mezi nové čarodějky a kouzelníky. Zájemců byla spousta, dostalo se na všechny bez ohledu na věk. Malí školáci z čarodějnické školy se učili speciální předměty. Patřila mezi ně například magie, věštectví, hnátohejbání nebo čaročmárání. Jednou z budoucích čarodějek byla také šestiletá Bětuška Hrubá z Lutína.

„Už jsem tady byla v masce malé a hodné čarodějnice také loni. Doufám, že mě v té speciální škole naučí kouzlit a čarovat, zatím to totiž moc neumím," svěřila se dívenka.

V areálu Na Rybníčku kromě dětské diskotéky pořadatelé připravili také různé soutěže. Nechyběl malý i velký skákací hrad, oblíbené malování na obličej nebo trampolína.

V neděli v 7.30 hodové oslavy v Lutíně pokračují budíčkem s dechovkou. Od 9 hodin se uskuteční mše svatá a odpoledne také sportovní utkání na stadionu TJ Sigma. V areálu Pod Lipami je po celý den v provozu lunapark a zábavné atrakce. (mak)