„Jednou z investičních akcí letošního roku bylo vybudování chodníků v ulicích, kde jsme je nikdy neměli. Třeba v ulici Na Záhumení, která vede na Luběnice, chodili lidé po silnici s dětmi, s kočárky a byla to nebezpečná lokalita. Usilovali jsme o to dlouho a jsem rád, že se to letos povedlo,“ uvedl lutínský starosta Antonín Bábek.

Doplnil, že zhruba pět set metrů dlouhý chodník stál obec okolo osmi set padesáti tisíc korun.

Nový chodník vzniká také ve Slatinické.

„Je to dost frekventovaná silnice. Chodník, který je poměrně dlouhý, vzniká na bývalém korytě potoka a přijde zhruba na milion korun. V této chvíli je před dokončením. Další opravy chodníků v Lutíně a Třebčíně přišly asi na osm set tisíc,“ pokračoval starosta.

Obyvatelé nové komunikace pro pěší vítají.

„Jsem ráda, že ve Slatinické je chodník. Aut přibývá, jezdí stále rychleji a občas to bylo i nebezpečné,“ řekla místní obyvatelka, Zdeňka Stuchlíková.

Oprav cest se dočkali také lidé na sídlišti Domky v lutínské místní části Třebčín.

„Letos o prázdninách jsem tam udělali generální opravu chodníků a závlekových komunikací k jednotlivým domům, a to za necelých šest milionů korun. Komunikace tam byla od té doby, kdy se sídliště někdy v padesátých letech postavilo. Asfaltová silnice už byla v hrozném stavu, a navíc tam chyběla dešťová kanalizace. To byl taky hlavní důvod, proč jsme na tuhle akci přistoupili. Když trochu víc zapršelo, byly tam kaluže,“ informoval starosta Bábek s tím, že stavbu obec hradila ze svého.